Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor
Bank Asya 1. Lig takımlarından TKİ Tavşanlı Linyitspor'un, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki Ada Stadı'nda sezon öncesi başlatılan çalışmaların, bundan sonraki ilk iç saha maçı olan 17 Ekim'deki Samsunspor karşılaşmasına yetiştirilmeye çalışıldığı bild

Bank Asya 1. Lig takımlarından TKİ Tavşanlı Linyitspor'un, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki Ada Stadı'nda sezon öncesi başlatılan çalışmaların, bundan sonraki ilk iç saha maçı olan 17 Ekim'deki Samsunspor karşılaşmasına yetiştirilmeye çalışıldığı bildirildi.
AK Parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve kulüp başkanı Mustafa Çokuslu, statta inceleme yaptı.
Ordu, burada yapılacak işler için yaklaşık 1 milyon liralık maliyet hesaplandığını ve el birliğiyle bunun üstesinden geleceklerini söyledi. Zeminle ilgili gecikme süreci yaşandığını belirten Ordu, ''Yapılacak işlerin hacmi çok büyük. Samsunspor maçına yetiştirilmesine çalışılıyor. İhaleyi alan kişilerin işlerini takip ederek yapmalarını bekliyoruz'' dedi.
Hatipoğlu da zemin sorunları ve hava koşullarının çalışmaların planladığı gibi ilerlemesini engellediğine dikkati çekerek, statta beton ve demir işlerine devam edildiğini anlattı.
Çokuslu, statta yapılması gereken çalışmaların sonuna yaklaşıldığı sırada inşaat ihalesinin feshedildiğini, bunun üzerine yeni sözleşme imzalandığını bildirdi.
Sahada yapılması istenen 42 metre boy, 23 metre en ve 2.65 metre yüksekliğindeki temel kasasına olumsuz hava koşulları nedeniyle başlanamadığını dile getiren Çokuslu, ''Stadımızın bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Çalışmalarımızda kamu kurum ve kuruluşlarımızın araçlarını yeri geldiğinde kullandık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim'' diye konuştu.
Çokuslu, stadın Samsunspor ile 17 Ekim'de oynanacak karşılaşmaya yetiştirilmeye çalışıldığını, aksi halde takımın maçlarını Kütahya Dumlupınar Stadı'nda yapmaya devam edeceğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com