"Çalışmalara destek olmamız gerekiyor"

"Çalışmalara destek olmamız gerekiyor"
Uşak Organize sanayi Bölgesi (USB) tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Uşak valisi Özdemir Çakacak, hükümetin "Demokratik Açılım" projesine destek vererek hoşgörü ve kardeşliğin önemine değindi.

 Uşak Organize sanayi Bölgesi (USB) tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Uşak valisi Özdemir Çakacak, hükümetin 'Demokratik Açılım' projesine destek vererek hoşgörü ve kardeşliğin önemine değindi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin zor şartlar altında kurulduğunu ifade eden Vali Çakacak, 'Milletin arasına nifak sokmaya çalışanlar Çanakkale'de koyun koyuna yatan şehitlere baksın'dedi.
Uşak Organize sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Dülgeroğlu Otel'de iftar yemeği organize etti. İftara Vali Özdemir Çakacak, Alay Komutanı İsmail Özcan, Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak Milletvekili Mustafa çetin, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) ve UOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hazim Sesli, daire müdürleri, siyasi partilerin il başkanları, sanayiciler ve çok sayıda davetli katıldı. İftar yemeğinde bir konuşma yapan Uşak Valisi Özdemir Çakacak, hoşgörü ve kardeşlik duygularının Ramazan ayı dışında da devam etmesi gerektiğini söyledi. Hükümetin 'Demokratik Açılım' projesine de değinen Vali Çakacak şunları söyledi; ' Milletimiz arasındaki hoşgörü, kardeşlik ve yardımlaşma duyguları Ramazan ayında doruğa ulaşıyor. Bu duygular Ramazan ayı dışında da devam etmeli. İçişleri Bakanımız barış ortamı sağlanması için son günlerde siyasi partiler ve tüm sivil toplum örgütlerini gezerek tek tek görüş alış verişinde bulunuyor. Bizlerde birlik ve beraberliğe pekiştirici bu çalışmalara destek vermeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti zor şartlar altında kuruldu. Milletimiz arasında geçmişte nifak sokmaya çalışanlar oldu. Bugünde olacaktır. Bizler milletin arasına nifak sokmaya çalışanlara müsade etmemeliyiz. Nifak sokmaya çalışanlar Çanakkale'ye baksınlar. Sadece orada yatan şehitlerin kimler olduğuna baksınlar. Kurtuluş Savaşı'nda Çanakkale'de şehit düşen Aydınlı, Mardinli, Diyarbakırlı, Trubzonlu, Edirneli hemşehrilerimiz koyun koyuna yatıyor. Nifak tohumu sokmaya çalışanlar bunları görsün'dedi.

KRİZ ÖNCESİ
RAKAMLARA ULAŞTIK
UOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hazim Sesli ise yaptığı konuşmada küresel ekonomik krize değindi. Geçtiğimiz günlerde 'Uşak krizi yendi' yönündeki açıklamalarının Türkiye'de büyük yankı uyandırdığını anlatan Sesli, açıklamalarının sanayi sektörünü ilgilendirdiğini kaydederek Uşak Organize sanayi Bölgesi'nin istihdam ve enerji tüketiminde kriz öncesi rakamlara ulaştığını yineledi. Küresel krizin esnaf üzerindeki etkilerinin devam eattiğini de belirten Sesli sözlerini şöyle tamamladı; ' Uşak sanayisi krizden çıkmaya başladı. Biz bu açıklamayı rakamsal verilerle yaptık. Şuanda istihdam artışı ve enerji tüketiminde kriz öncesi rakamları yakaladık. Sadece Uşak değil Türkiye'nin bir çok sanayi bölgesinde aynı durum söz konusu. Geçtiğimiz günlerde Bursa Organize Sanayi Bölgesi de benzer bir açıklama yaptı. Orada da krizden çıkış olduğunu gördük. Ancak bu iyileşmenin devam etmesi gerekiyor. Hem ekonomik hem de siyasi olarak kritik bir süreçten geçiyoruz. Umudumuz sıkıntıların hep birlikte aşılması ve sanayideki bu iyileşmenin devam ederek esnafa ve topluma da yansımısıdır'

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com