"Çalışmalara 'Halkı da' Ortak Edeceğiz"

"Çalışmalara 'Halkı da' Ortak Edeceğiz"
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, yaptığı açıklamada Kütahya'nın gelecek beş yılı ve uzun vadeli beklentileri ile ilgili Stratejik Plan ve Anket çalışmalarının başladığını belirterek, yapılacak anket uygulamalarıyla birlikte hizmetler öncesi ha

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, yaptığı açıklamada Kütahya'nın gelecek beş yılı ve uzun vadeli beklentileri ile ilgili Stratejik Plan ve Anket çalışmalarının başladığını belirterek, yapılacak anket uygulamalarıyla birlikte hizmetler öncesi halkın görüşünün alınacağını vurguladı.

Dönem stratejik Planlarını tamladıklarını dile getiren İça, öz kaynaklarının %57'ye çıkaran önemli illerden bir tanesinin Kütahya ili olduğu söyledi. Bu çalışmalarla beraber gereken hizmetleri de vatandaşların isteği doğrultusunda yeniden revize etmek, yeniden planlayabilmek için vatandaşın, kurum ve kuruluşların bilgisine ihtiyaçları olduğunu ifade eden İça, diyaloglar çerçevesinde hizmetleri yerine getirmek zorunda olduğunu da sözlerine ekledi.
Stratejik plan hedeflerinin yerine konulabilmesi için Belediye olarak bazı projeler ürettiklerini belirten İça konuşmasına şöyle devam etti:
'Bu anlamda stratejik plan hedeflerinin yerine konulabilmesi için Belediyemizde bir çalışma başlattık. Bu çalışma 2011 ile sonraki 5 yıl için geçerli olacaktır. Biri stratejik plan hedefi biri uzun vadeli hedefler olacaktır. Bunun için 12 kişiden oluşan bir anketör gurubu oluşturduk. 60 mahallemizde yaklaşık 500 evde başladığımız işi 1000 eve çıkarttık. Anketlerle 1000 haneye ulaşıp Kütahya'daki hizmetlerimizi, yapılmasını düşündükleri birtakım fikirleri veya aksayan yönleri belirlemek istiyoruz. 5 yıl içinde ne yapılabilir? Gelecek 10 yıl, 20 yıl kentimizde neler olmalı? Toplanacak bilgiler sonucunda bunların değerlendirmesini yapacağız. Kütahya'mızın 2011'den itibaren başlayan dönem itibariyle çalışmalarını bu planlara göre yapacağız. Çıkan anket sonuçları bize yön verecektir.'
İça, son olarak bu konuda halkın da bilinçlenmesi gerektiğini belirterek, anketlere önem verilmesi gerektiğini vurgulayarak, uygulanacak anketlerin başka bir amaçla kullanılmayacağında ifade etti. İça ayrıca, hizmeti vatandaşın istediği yönde yapabilmek adına kendilerinin bilgilerine ve görüşlerine baş vuracaklarını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com