Çalıştığı firma denetime tabi tutuluyor

Çalıştığı firma denetime tabi tutuluyor
Celal Kılıçdaroğlu işten mi çıkarıldı? Kemal Kılıçdaroğlu kardeşini aradı ve ne dedi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İzmir Gaziemir Seydi Baba Türbesi ve Rekreasyon Projesi’nde bekçi olarak çalışan en küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun bu sabah işten çıkartıldığı yönündeki iddia gündeme bomba gibi düştü. Gerçek Gündem.com'a konuşan Celal Kılıçdaroğlu, "Bir yanlış anlaşılma sonucu işten çıkartıldığımı bilgisi yayılmış. Az önce ağabeyim Kemal Bey'e bilgi verdim. Kendisi aradı ve konuştuk. İşten çıkartılmadım, izne ayrıldım'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de çalıştığı şantiyeden Maliye baskısı yüzünden çıkartıldığı haberi sosyal medyanın gündem maddesi haline geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Celal Bey'in çalıştığı şirket, son bir aydır Maliye denetimine alınmış, defterleri inceleniyormuş" açıklamasını yaptı. Celal Kılıçdaroğlu'nun işten çıkarılıp çıkarılmadığı yönünde bir bilgiye sahip olmadığını söyleyen Tekin, "Ancak bildiğimiz şey şu; Celal Bey'i işe alan firma denetime tabi tutuluyor. Dikkat çeken nokta burasıdır" dedi.

Celal Kılıçdaroğlu ise "İşyerimden bir haftalığına izin aldım. Basının ilgisinden dolayı biraz sıkıldım. İzmir'den ayrıldım ve İzmit'e geldim. Burada biraz dinleneceğim'' dedi.

İşten izin almasının aile çevresinde duyulduğunu ve yanlış anlaşıldığını belirten Celal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşten çıkartıldığım yönündeki bilgiler ortaya atılınca, ağabeyim Kemal Kılıçdaroğlu saat 15.40'ta aradı. İşten çıkarılıp çıkarılmadığımı sordu. Ben de kendisine size anlattıklarımı anlattım. Ağabeyim Kemal Bey, halimi hatrımı sordu, telefonu kapattık. Bizim çevreden yayılan haber CHP'ye yanlış ulaşmış."

Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik destekten ve ilgiden dolayı CHP'lilere de teşekkür etti. Celal Kılıçdaroğlu, "Şirkete benim yüzümden Maliye'den bir baskı olduysa bundan üzülürüm. Bana birşey söylemediler. İnşallah böyle birşey yoktur" ifadesini de kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun çalıştığı firmanın sahibi Kemal Gözlü ise, işten çıkarılma durumunun söz konusu olmadığını, sadece kendilerinden istediği iznin yerine getirildiğini, yoğun ilgiden dolayı önümüzdeki 10 gün içerisinde Celal Kılıçdaroğlu’nun, Buca İlçesi’ndeki başta bir şantiyede görevlendirileceğini bildirdi.(MUK)

Gerçekgündem.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com