Çamaşır kurutma fabrikası açıldı

Çamaşır kurutma fabrikası açıldı
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, yerli ve yabancı yatırım ayrımını ortadan kaldırdıklarını belirterek, "Türkiye'ye yatırım yapan asla pişman olmadı, bundan sonra da olmayacaktır" dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, yerli ve yabancı yatırım ayrımını ortadan kaldırdıklarını belirterek, 'Türkiye'ye yatırım yapan asla pişman olmadı, bundan sonra da olmayacaktır' dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, yerli ve yabancı yatırım ayrımını ortadan kaldırdıklarını belirterek, 'Türkiye'ye yatırım yapan asla pişman olmadı, bundan sonra da olmayacaktır' dedi.
Candy Group'un Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'ne kurduğu çamaşır kurutma makinesi fabrikasının açılış töreninde konuşan Bakan Ergün, Avrupa'nın en büyük beyaz eşya üreticilerinden Candy Group'un dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olmayı başardığını söyledi. Ergün, Candy Group'un Türkiye'yi üretim ve ihracat üssü olarak görüp yaptığı yatırımların mutluluk verici olduğunu ifade ederek, 'Yatırımın önündeki engelleri kaldırmayı kendisine ilke edinen hükümetimiz, bu hususta çok önemli düzenlemeleri
hayata geçirdi. Yatırımda yerli ve yabancı ayrımını tamamen ortadan kaldırdık. Zaten küreselleşen dünyada böyle bir ayrımı yapmak doru değil. Bizim için yerli de olsa, yabancı da olsa tüm yatırımlar birdir' ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin geniş bir pazar çeşitliliğiyle cazip bir partner olduğunu kaydeden Ergün, 'Türkiye'ye yatırım yapan asla pişman olmadı, bundan sonra da olmayacaktır' dedi.
'Eskişehir'in yerli ve yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi olması sürpriz değildir' diyen Ergün, yeni teşvik sisteminin yatırımcılara avantaj sağladığını anlattı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, İtalyan yatırımcıların ülkelerinde de Türkiye'ye yatırımın elçileri olmalarını isterken, Türkiye ile İtalya arasındaki ticaret hacminin son 4 yılda yüzde 50 artarak 20 milyar dolara çıktığını belirterek Akdeniz havzasındaki iki ülke arasındaki iş birliğinin artmasını diledi.
Candy Group Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Aldo Fumagalli de, Eskişehir'deki Renta Çamaşır Kurutma Makinesi Fabrikası'nın dünyanın en büyük fabrikası olacağını dile getirdi.
Candy Group CEO'su Silvano Fumagalli ise Eskişehir'de üretilecek çamaşır kurutma makinelerinin bütün Avrupa pazarına gideceğini açıkladı.
Açılışa katılan İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, Türkçe yaptığı konuşmasında, Türkiye'nin 2008 yılında üçüncü ticaret partneri olan İtalya'nın, 2009 senesinin ilk 9 ayında ülkeye yaptığı yatırımların yüzde 33 arttığını bildirdi. Marsili, Türkiye'deki İtalyan şirketlerinin sayısının da 754'e ulaştığını, bu gelişmelerin iki ülke arasındaki güçlü iş birliğinin bir yansıması olduğunun altını çizdi.
Bu arada Büyükelçi Marsili, kürsüye çıktığında Fumagalliler'e tercümanlık yapan bayana eliyle işaret yaparak İtalyanca konuşmayacağını ima etti. Bayan tercüman, bunun üzerine Carlo Marsili konuşurken sessizce sahneden inmek zorunda kaldı.
Konuşmaların ardından kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştiren Ergün ve beraberindekiler, daha sonra fabrikayı gezdi.
10 bin metrekare kapalı, 14 bin metrekare açık alana kurulu olan yeni Renta Fabrikası'nda, Hoover ve Candy markalı kurutma makineleri üretilecek. Üretim kapasitesi yılda 600 bin makine olan yeni fabrikaya 13 milyon euro yatırım yapıldığı ve 450 kişiye istihdam sağlandığı bildirildi.
Öte yandan fabrika açılışından sonra Eskişehir Sanayi Odası'nda düzenlenen '12. Teknoloji Ödülleri Töreni'ne katılan Bakan Nihat Ergün, 8 firmaya plaket ve belge verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com