Camiler abdest almak için para istiyor

Camiler abdest almak için para istiyor
Camilerde tuvalet ve abdest alma hizmeti ihaleyle şahıslara verilmeye başlanınca sadece abdest alan kişiden bile ücret alınmaya başlandı.
Camilerin yeni gelir modeli camilerde abdest almak isteyen kişileri kızdırdı. Camilerin girişinde “Abdest almak ücretlidir” yazısını görenler Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderdikleri şikayetlerle alınan ücreti eleştirdiler. Ankara’da bir camiye abdest almak için giren M.Ö. cami çıkışında yaşadıklarını şöyle dile getirdi:
 
“Namaz Kıldın Parası Olur Mu?”
 
“24 Ağustos 2012 tarihinde Ankara’ya gittim kızımın okul, kalacak ev eşya gibi işlerini halletmek için. Cuma namazı vakti geldi. Acilen alışverişi bıraktım ve camiye gittim. Ama aceleden üzerime hiç parada almamışım. Hiç camide abdest almanın da paralı olacağını düşünemedim tabii. Cami de abdesthaneye gittim. Baktım tuvaletlerle abdesthane ayrı iyi güzel dedim burada para vermem gerekmez. Çünkü tuvaleti kullanmayacağım, sadece abdesthaneyi kullanacağım dedim. Abdestimi aldım çıkıyorum hemen orada duran görevli beni bir azarladı ki ne yaptığımı şaşırdım. Acaba ne suç işledim dedim kendi kendime. Baktım adama ‘sen kul hakkına giriyorsun’ dedi bana. Bende ona abdest almak paralı mı dedim. İster ver ister verme sen burada kul hakkına giriyorsun dedi. Bende ona dedim ki ben sadece abdest aldım tuvaleti kullanmadım dedim.Ben görevliye her camiye gittiğimde en az hafta bir 5 veya 10 TL veya cebimde ne kadar bozuk para varsa veriyorum. Benim burada bir abdest alma hakkım dahi olamaz mı dedim. Ancak adam bana bağıra çağıra milletin içinde sen kul hakkına giriyorsun diyor. Bu işin başıma geldiği camii Kağnıcıoğlu Camii. Artık bundan sonra camide namaz kıldın diye para da isterseniz bundan şaşırmayacağım.” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com