Camilerde vaaz ve mukabele programı açıklandı

Camilerde vaaz ve mukabele programı açıklandı
Kütahya Müftülüğü, ramazan ayında gerçekleştirilecek vaaz ve mukabele programını açıkladı.

Kütahya Müftülüğü, ramazan ayında gerçekleştirilecek vaaz ve mukabele programını açıkladı.
Müftülükten verilen bilgiye göre, öğle ve yatsı namazlarından önce Ulu Camide verilen vaaz, tüm camilere merkezi sistemle aktarılıyor. Ancak öğle namazı öncesi Ali Paşa, Karagöz Paşa, Takvacılar, Musalla, Sanayi, yatsı namazı öncesi ise Takvacılar, Duagür ve Benli camilerinde merkezi vaaz sistemi uygulanmayıp vaizlerce vaaz veriliyor. Kadınlara yönelik camilerde gerçekleştirilecek mukabelelerin ardından vaazlar icra ediliyor.
Tüm camilerde sabah ezanından sonra mukabele okunuyor. Her gün Ulu Camide ikindi namazından önce Ulu Cami imam hatibi Süleyman Altıntaş, Ulu Cami müezzin kayyımı Mehmet Ali Sarı, Takvacılar Camisi imam hatibi Mehmet Oruç, Duagür Camisi imam hatibi İbrahim Aksoy tarafından okunan mukabele, merkezi sistemle tüm camilerden dinlenebiliyor.
Takvacılar Camisinde Mehmet Oruç, Duagür Camisinde İbrahim Aksoy, Bahçelievler Camisinde Kadir Birlik, Mollabey Camisinde İsmail Hangün, Yeşil Camide ise Hasan Oruç tarafından hatimle teravih namazı kıldırılıyor.
İftardan 1.5 saat önce Ali Paşa Camisi bahçesinde başlatılan canlı televizyon programı, Destan TV'den izlenebiliyor.
Takvacılar, Mollabey ve Meydan camilerinden itikafa girilebilecek olan Kütahya'da, Müftülük Sitesinde her gün yoksullara ve evine yetişmeyenlere iftar yemeği veriliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com