Camileri ibadete kapatılan halk çözüm üretti!

Camileri ibadete kapatılan halk çözüm üretti!
Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde bir cami yıkılma tehlikesi olduğu için ibadete kapatılınca mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla imam bulup caminin bahçesini ibadet için kullanmaya başladı.

İstiklal Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Ceyran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1963 yılında yapılan İstiklal Mahallesi Camisi'nin 11 yıl önceki Marmara depreminde hasar gördüğünü, yıkılma tehlikesi yaşandığı gerekçesiyle İlçe Müftülüğü tarafından da ibadete kapatıldığını kaydetti.
Mahalle halkının ramazan ayında ibadet etmek için sıkıntı çekeceğini düşünerek buna çare düşündüklerini ifade eden Cereyan, şunları bildirdi:
''Camimiz ibadete kapatılınca yıkıp yenisini yapmayı düşündük ancak bu konuda Valiliğe, Kaymakamlığa, Müftülüğe yaptığımız müracaatlar sonuç vermedi. Mahallemizin çoğu yaşlı kişilerden oluşuyor. Bu nedenle diğer camilere gitmekte zorluk çekiyorlar. Biz de kendi aramızda ramazan ayı için imam tutmaya karar verdik ve bunu gerçekleştirdik. İmam sayesinde bütün vakit namazlarını ve teravih namazını da camimizin bahçesinde kılıyoruz. İmamın parasını da kendi aramızda toplayarak ödeyeceğiz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com