Camiye bırakılan bebek hastanede bakıma alındı

Camiye bırakılan bebek hastanede bakıma alındı
Afyonkarahisar'da cami kapısına bırakılan bebek, hastanede bakıma alındı.

Afyonkarahisar'da cami kapısına bırakılan bebek, hastanede bakıma alındı.
Afyonkarahisar'daki Yarenler Camii'nde sabah namazından çıkan vatandaşların bulduğu bebek, 112 sağlık görevlileri tarafından polis nezaretinde Zübeyde Hanım Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'ne getirildi. Henüz bir haftalık olduğu tahmin edilen bebeğin üzerinde, annesi tarafından bırakıldığı iddia edilen 'Maddi durumumdan dolayı çocuğuma bakamıyorum' yazılı bir not bulundu. Bebeğe hastanede Hüseyin ismi verildi.
Zübeyde Hanım Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Orhan Fesçekoğlu, sabah saatlerinde bebeğin hastaneye getirildiğini belirterek, 'Bize getirildiğinde durumu gayet iyiydi. Yapılan tetkiklerinde herhangi bir anormalliğe rastlanılmadı. Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü ile bebeğin durumunu görüşüyoruz. Yapılan tetkiklerinde ekstra bir problem çıkmadığı takdirde birkaç gün içerisinde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne göndereceğiz' dedi.
Daha önce de kendilerine bu tür bebeklerin geldiğini dile getiren Fesçekoğlu, sağlık taramasından geçirildikten sonra bebekleri Sosyal Hizmetler birimine teslim ettiklerini belirtti. 2011 yılında ilk kez camide bulunan bir bebeğin getirildiğini söyleyen Fesçekoğlu, uzun zamandan beri böyle bir durumla karşılaşmadıklarını ifade etti.
Hastanenin yeni doğan biriminde görevli hemşire Rukiye Kütahyalı ise, bebeği çok sevdiklerini ve özenle baktıklarını anlattı. Mübarek bir ay içerisinde gelen bebeğe Hüseyin ismini koyduklarını belirten Kütahyalı, bebeğe anne sevgisi vermeye çalıştıklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com