“Çamlıca’ya Cemaat de mi karşı?”

“Çamlıca’ya Cemaat de mi karşı?”
Gülen cemaatinin gazetesi olarak bilinen Zaman Gazetesi’nin köşe yazarlarından Ahmet Turan Alkan Çamlıca’ya dikilmesi gündemde olan cami üzerinden AKP’ye çaktı!

AKP’nin Istanbul’un dört bir yanına cami dikeceğini açıklaması Zaman Gazetesi köşe yazarı Ahmet Turan Alkan’ı da kızdırdı. Turan Alkan bugünkü köşe yazısında İstanbul’un silüetini bozacak, yeşil alan bırakmayacak olan camileri yazdı. Alkan AKP’ye sert göndermelerde bulundu.

Alkan’ın bugünkü köşesinden o çarpıcı bölümler:

Göztepe parkına cami yapma projesine karşı çıkan bir semt sâkininin sözlerine dikkat ediniz: “Bu ülkenin camiye ihtiyacı yok, bu ülkenin yeşil alana ihtiyacı var, yeşil alanlar olunca sağlıklı oluruz, sağlıklı olunca da ibadet yaparız; önce yeşil alan!

Bir mahalde ibadethane ihtiyacı olup olmadığı esrarengiz bir mesele değildir; bellidir: Anket yaparsınız iş biter. Göztepe parkı için sokağa dökülüp Bağdat caddesinde trafiği kesmeye kalkışan 200 kişilik protestocu topluluğun içinde ilkokul çocukları bile var; ebeveynlerinin elinden tutmuş, “Oyun alanlarımızı istiyoruz; oyun alanlarımızı yok etmesinler” diye bilmiş bilmiş mesaj veriyorlar.

Müminlerin mescidlerini gündelik siyasetin çok daha yükseğinde bir yere koyalım; inad mescidleri dikmeyelim. Bir mescid ki temelinde ihlâs yok ise veyl o bânisinin haline. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com