Can Ataklı'dan adaylık çıkışı!

Can Ataklı'dan adaylık çıkışı!
Gazeteci Can Ataklı, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Gazeteci Can Ataklı, Ulusal Kanal'da yaptığı programda, "CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayıyım'' dedi. Ataklı, "CHP üyesi olmayan Mustafa Sarıgül'ün adaylığını tartışan medya, diğer adayları da görmeli'' ifadesini kullandı.

Ulusal Kanal ekranlarında canlı yayınlanan programda konuşan Ataklı, "Bugün ilk kez kendimden söz edeceğim ve bu yüzden sizden özür diliyorum'' dedi. Ataklı, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kazanması durumunda AKP'nin önce sarsılacağını daha sonra ise dağılacağını söyledi. Bunun yolunun yerel seçimlerde CHP'nin İstanbul'u kazanmasından geçtiğini belirten Ataklı, "Tüm kesimlerden oy alabileceğimi düşünüyorum. CHP, anketlerde benim ismimi de sorduğu taktirde tablo ortaya çıkacaktır'' dedi.

Medyanın, Semih Eryıldız ve Celal Doğan'ın aday adaylıklarına gözlerini kapadığını söyleyen Ataklı, "Bu durum şimdi Gürsel Tekin'in çıkışıyla birlikte tersine dönmeye başladı. Medya adaylığını deklare eden herkese yer vermeli'' dedi.

Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye kendisini dayattığını da belirten Ataklı, "CHP bir kişiye mahkum edilemez, farklı adaylar da var'' ifadesini kullandı. Ataklı, Gürsel Tekin, Semih Eryıldız ve Celal Doğan'a da başarılar diledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu ve hiçbir şekilde ilçe belediye başkan adaylığını düşünmediğini de açıklayan Ataklı, ''Sarıgül Medyası'' olarak nitelediği bazı gazeteleri de eleştirdi. Gazete ve TV'lerin "CHP kazanamayacak ama adayı yine de Sarıgül olsun'' dediğini belirten Ataklı, ''Bu durumu anlamak mümkün değil''
dedi.(MUE)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com