Can Ataklı'dan Gündem Olacak Sözler!

Can Ataklı'dan Gündem Olacak Sözler!
Can Ataklı Beyaz TV'den Neden Kovuldu?

Artık Beyaz TV'de değilim

Bu arada yeri gelmişken kendimle de ilgili bir bilgi vereyim. Cuma gecesi beni Beyaz TV'deki Dinamit programında görmeyenler şaşırmıştır. Çünkü artık o programı bitirdik. Seçimlere çok az bir zaman kaldı. Kanal'ın sahipleri aktif AKP'li. “Tarafsız” görünme ihtiyaçları artık sona erdi. Herhalde seçime 3 ay kala bir riske girmek istemeyeceklerdi. Tam tahmin ettiğim dönemde benimle artık çalışmayacaklarını söylediler.

Bu bir sansür mü?

Tabii aylardır ekranda özgürce konuşan, kimi saçmalıklar nedeniyle kavgacı bir görünüme bile razı gelmek durumunda kalan bir gazetecinin ekrandan uzaklaştırılması sansür olarak görülebilir. Ben açıkçası böyle düşünmüyorum. Beyaz TV birkaç program dışında zaten tamamen iktidar propagandası yapıyor. Bunu seçim yaklaştıkça artırması normaldir. Garip olan bugüne kadar bana dilediğimi söyleme hakkı vermeleriydi.

Uygulama şık olmadı

Sadece şunu söylemek isterim. Elbette bir misyon yüklenmiş yayın organları amaçlarına ulaşmak için kendi görüşlerine göre davranacaktır. Ama programı tek yanlı bir propagandaya dönüştürürken benim artık olmadığımı da izleyicilerine söylemeliydiler. Bunu güç ve iktidarı ele geçirmelerine rağmen görgü ve nezaket konusunda yeterli düzeye çıkmamış olmalarına bağlıyorum.

Gürsel Tekin vakası

Bu konuda son olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in tavrına değinmek istiyorum. Gürsel Tekin benim artık olmadığım son programa telefonla bağlanarak CHP ile ilgili eleştirilere cevap vermeye kalktı. Tek satır cevap veremediği gibi bir de üstüne “Zaten haftalardır CHP'yi kesip biçiyorsunuz” dedi. Ama her nedense aklına “Can Ataklı neden orada yok?” demek gelmedi.

Büyük tepki çekti

Öğrendiğime göre o gece Beyaz TV'ye gelen çok sayıda mesaj benim neden olmadığımı soruyordu. Daha sonra bu mesajların çoğunu bana da gönderenler “Bir cevap verilmedi, Gürsel Tekin sorar zannettik o da soramadı” diye tepki gösterdiler. Ayrıca yandaş kanal da olsa, bir gazeteci daha susturulmuş oldu, bunu da mı görmez bu CHP? Gürsel Tekin'in pek özenli bir siyasetçi olduğunu sanmıyorum, ama bana ağır gelen, programda CHP'nin kesip biçilmesini söylemesi oldu.

CAN ATAKLI - VATAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com