Can Dündar Kekeç'i fena bozdu

Can Dündar Kekeç'i fena bozdu
Can Dündar hakkında çıkan yalan haberlere cevap verdi.

Ünlü gazeteci Can Dündar, hakkında yapılan yalan haberlere ve iftiralara twitter hesabı üzerinden cevap verdi. Star Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç'in kendisine yönelik hem iftira hem de hakaret içeren köşe yazısına cevap olarak yazdığı açıklamada başka birkaç örneği de anlatıyor.

Gezi sürecinde verdiği destek sebebiyle yandaş medyanın hedefi haline gelen isimlerden biri olan Dündar bakın hakkında yürütülen karalama kampanyasına nasıl cevap veriyor;


"Biraz dertleşelim hadi

Geçen gün Star'da Ahmet Kekeç,olaylı Beşiktaş maçını yazarken"Can Dündar'ın yalan beyanı anında dolaşıma girdi"dedi. Oysa buna dair beyanım yok. Yazıda benim için şöyle diyordu: "Giderek mide bulandırıcı ve tiksindirici bir varlık haline gelen Can Dündar". Böyle durumlarda öfkeyle kaleme sarılıp küfür yarışına girmem. Ağzımı bozmam. Nitekim bu tavırda haklı olduğumu gördüm. Kekeç dün özür diledi. Çirkin ve hoş görülemez ifadeler kullandım. Ayıp ettim. Kendisinden özür diliyorum. Hoş olmadı. Şık olmadı. Delikanlılığa sığmadı" diye yazdı.

Bu arada benden de bir delikanlılık bekliyormuş. Çıkıp diyecekmişim ki: "Polisin katliama hazırlandığını, annelerin kucağından çocuklarının zorla alınıp götürüldüğünü, oğlumun kayıp olduğunu yazıp ayıp ettim". Bunun provokatörlük olduğunu itiraf etmeliymişim. Bu vesileyle yandaş medyada çokça dillendirilen bu ifadelere açıklık getireyim de gülün.

"Annelerin kucağından çocukların alınıp götürüldüğünü yazdı" diyorlar.  Gezi baskınında Divan Otel'deydim. Halk TV'ye bağlandım. "Annelerin kucağında çocukları içeri alıyorlar" dedim. "Annelerin kucağından çocukları alıyorlar" dediğimi yazdılar. Ses kaydı İnternet'te. O ara Vali aradı. "Yapmayın,orada hepimizin çocuğu var"dedim. "Çocuğu için yardım istedi" dedi. Sonra tekzip etti.Oğlum kayıp filan değildi.

Hangi birini düzelteyim? Önceki gün Akit benim için, "Ulusalcının oğlu ABD'de okuyor" diye yazdı. Ulusalcı değilim, oğlum ABD'de okumuyor. Eşimle konuşmuşlar. "ODTÜ'de tünele karşıyız,Hazırlık'ta çökme tehlikesi var"demiş. Akit'te şöyle çıktı: "Hıdırlık'ta çökme tehlikesi var"

Hiçbirini düzeltmiyorum. Gülüp geçiyorum. Bana güvenen bana inansın, onlara güvenen onlara... Durumu okurlarımın bilgisine arzederim."
  (MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com