"Çanakkale bir destandır"

"Çanakkale bir destandır"
18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Büyük Birlik Partisi (BBP) Emet İlçe Teşkilatı tarafından bir konferans ve anma gecesi düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Büyük Birlik Partisi (BBP) Emet İlçe Teşkilatı tarafından bir konferans ve anma gecesi düzenlendi.
Belediye Toplantı ve Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansa Büyük Birlik Partisi'nin kuruluşunda GİK üyesi olarak da görev alan Araştırmacı yazar Hakkı Öznur katıldı.
Katılımın çok yüksek olduğu geceye Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, BBP Kütahya İl Başkanı Mehmet Sarı, BBP Emet ilçe Başkanı Cemal Tanrıkulu, Maden-iş Hisarcık Şube Başkanı Ahmet Çümen ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Gecede ilk olarak İsmail Baş Kuran-ı Kerim okudu.Okunan Kuran-ı Kerim'in ardından BBP Emet ilçe başkanı Cemal Tanrıkulu söz aldı.
Tanrıkulu, 'Dünya tarihinin en büyük bağımsızlık mücadelesi 18 mart 1915 te başlamış 9 Ocak 1916 gününe kadar sürmüş ve milletimizin bağımsızlığı ile sonuçlanmıştır.Tüm şehidlerimizi rahmetle anıyoruz.Ayrıca tahlisiz bir helikopter kazasında ölen başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu ve kader arkadaşlarını da rahmetle anıyoruz.Başkanımız hayatı boyunca düz yürüdü,doğru durdu ve doğru gitti.Sonsuzluğun sahibine ulaştı.Bizler dün onun emrindeydik, bugün yolundayız, Allah nasip ederse yarında yanında olacağız' dedi.
'ÇANAKKALE BİR DESTANDIR'
Tanrıkulu'nun ardından Araştırmacı Yazar Hakkı Öznur kürsüye geldi. Sahneye çıkarken dakikalarca ayakta alkışlanan Öznur, yaptığı konuşmada, 'Dünya tarihinin görmüş olduğu ve hala imrenek izlediği, okuduğu savaş Çanakkale savaşıdır.Tüm zorluklara rağmen toprağından bir parça vermek yerine şehit olmayı seçen vatan aşkı uğruna canını veren 100 binlerce insanın destanıdır.Ülke zayıf halde yaralı yorgun şimdi boğazları almanın tam zamanı diyen düşmanın vatan uğruna ölüm diyen asker karşısında nasıl bir bozğuna uğradığını anlatan savaştır. Şimdi düşman aynı düşman şimdi başka yollarla ülkeye ele geçirmeye çalışıyorlar.Ama Vallahi bu inançlı millete vız gelir.1915 teki ruh yine aynı ruh.Bizim için hava hoş' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com