Çanakkale Destanı Verilen "Canların" Eseridir

Çanakkale Destanı Verilen  "Canların" Eseridir
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 95'inci yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Abdullah Atasever, Çanakkale Savaşı'nın sadece Türkiye'nin değil bütün dünya ülkerinin yakından takip ettiği bir kahramal

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 95'inci yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Abdullah Atasever, Çanakkale Savaşı'nın sadece Türkiye'nin değil bütün dünya ülkerinin yakından takip ettiği bir kahramalık destanı olduğunu söyledi.
Çanakkale Destanı Verilen 'Canların' Eseridir
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 95'inci yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Abdullah Atasever, Çanakkale Savaşı'nın sadece Türkiye'nin değil bütün dünya ülkerinin yakından takip ettiği bir kahramalık destanı olduğunu söyledi.
Tarihte, eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi'nin Kurtuluş Savaşı'nın ve Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olduğunu belirten Atasever; 'Tarihten silinmek istenen bir milletin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanını yüksek bir ruh ve şuurla canı pahasına nasıl savunduğunu ve aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi bugün de işte bu ruhtur, bu inançtır”dedi.
Osmanlı Devleti'den günümüze kadar Türk milletinin sürekli bağımsızlık için mücadele ettiğini belirten Atasever, verilen mücadelelerin en güzel örenğinin Çanakkale Destanı olduğunu vurguladı.
Kurtuluş Savaşı'nın Türkiye'de yaşayan bütün insanların ortak çabasıyla kazanıldığını söyleyen Atasever konuşmasına şöyle devam etti:'' Ortak tarihimiz, ortak kültürümüz, ortak medeniyetimiz, bu topraklar, bu vatan, bayrağımız, kaderimiz ve ideallerimiz bizi birbirimize kardeş kıldı. Soframızdaki ekmeği bölüştük, sevinci de kederi de paylaştık, birbirimize akraba olduk, aynı cephede savaştık, omuz omuza şehit olduk, gazi olduk. Biz bu Cumhuriyet'i birlikte kurduk”.
Milletçe şehitlerin bıraktığı mukaddes emaneti her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıma kararında olduklarını vurgulyan Atasever, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği konuma taşımak için milletçe hareket etmeleri gerektiğini de ifade etti.
Atasevr: ''Bu inançla Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyoruz”dedi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com