"Çanakkale Destanını, Çanaklale'de Hissetmek Gerekir"

"Çanakkale Destanını, Çanaklale'de Hissetmek Gerekir"
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'ni ve Şehitleri Anma gününü dolayısıyla AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından Çanakkale'ye gezi düzenlenedi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'ni ve Şehitleri Anma gününü dolayısıyla AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından Çanakkale'ye gezi düzenlenedi.
Çanakkale'ye yapılan gezi ile ile igili basın açıklaması yapan AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, 18 Mart Çanakalle zaferinin tam olarak anlaşımlası için Çanakkale'nin görülmesi gerektiğini belirtti.18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'ni ve Şehitleri Anma gününü Kütahyalı vatandaşlarla beraber Çanakkale'de büyük bir coşkuyla kutladıklerını dile getiren Saraçoğlu, Türkiye'nin özgürlüğü yakaladığı destanı gezmenin çok ayrı bir duygu olduğunu sözlerine ekledi.
Yüzyılın başında bu topraklarda Türk ve Dünya Tarihinde ender görülen benzersiz bir savaş yaşandığını ifade eden Saraçoğlu, boğazın öneminin Çanakkale Savaşları'nda bir kez daha anlaşıldığını ve 1.Dünya Savaşı sırasında düşman donanmalarının 18 Mart 1915'de bozguna uğratılarak Çanakkale geçilmezliğinin dünyaya duyurlduğunu vurguladı.
Dost eli uzatan herkesi kucaklayan bir millettin torunları olduğunu belirten Saraçoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; 'Şu gerçeğin herkes farkındadır ki, biz bu topraklar üzerinde dost elleri tutarız, ancak düşman ayaklarını bastırmamaya azimli olduğumuzu da artık bütün dünya bilmektedir. Bunu, insanın değer yargılarını oluşturan ve yönlendiren en önemli unsur olan inançları ile sağlamışlardır. Ruhları şad olsun.'
Ak Parti olarak, Atalarının bıraktığı bağımsızlık ruhunu ekonomik, siyasi ve kültürel bağımsızlığın daha da güçlendirme gayreti içinde olduklarını söyleyen Saraçoğlu, Türk Milletine yaraşır bir yaşam standardını yakalamak için azimle çalışmaktıklarını vurguladı.
Saraçoğlu kısaca gezileri hakkında bilgi vererek;'Ak Parti İl Teşkilatı olarak 18 Mart Çarşamba günü Saat 8.30'da 12 Otobüsümüzle Kütahyalı hemşehrilerimizle beraber Çanakkale Şehitlerimizi Ziyaret etmeye gittik. Bu vesile ile atalarımızın bize bıraktığı bağımsızlık ruhu içinde halkımızın o havayı solumasını sağladığımıza inanıyoruz. Çanakkale Zaferi'ni bir kez daha içtenlikle kutluyor, şehitlerimizi minnetle yâd ediyorum.'dedi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com