Çanakkale ruhu ile mehteran gösterisi

Çanakkale ruhu ile mehteran gösterisi
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler haftası etkinlikleri kapsamında Simav Belediye Yukarı Düğün Salonunda Osmanlı Mehter Marşlarından oluşan muhteşem bir konser verdi.

Kütahya Simav’da esnaflardan oluşan Eynal Mehteran Takımı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler haftası etkinlikleri kapsamında Belediye Yukarı Düğün Salonunda Osmanlı Mehter Marşlarından oluşan muhteşem bir konser verdi.
Çanakkale nostaljisinin yaşandığı 2 saatlik programda kahramanlık konulu çok sayıda marş seslendiren Mehteran takımının gösterisi Simavlıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Simav Eynal Mehteran Takımı Dernek Başkanı Oğuzhan Durmuş günün anlam ve önemini belirten konuşmasında kolay kazanılmayan 18 Mart Çanakkale destanını vatandaşların hafızasına kazımak için anlamlı bir günde anlamlı bir etkinhlik düzenlediklerini bildirdi. Durmuş, “Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Konser öncesi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi emekli öğretim görevlisi eğitimci yazar Bünyamin Nami Tonka’nın slayt eşliğindeki sunumu izleyenleri 97 yıl önce yaşanan Çanakkale Zaferine götürdü.
Simav Eynal Mehteran Takımının konserine Kaymakam Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Kasım Karahan, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yağcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com