Çanakkale'de bir ilk!

Çanakkale'de bir ilk!
Çanakkale'ye ilk defa bir üst geçit yapıldı fakat halk hala kullanmıyor.

Çanakkale, İstanbul'u Ege ve Akdeniz bölgelerine bağlayan il konumunda. Civar yerlerden buralara gidip gelen sürücüler, Eceabat-Çanakkale arasındaki feribotu kullanıyor. Yol, şehir merkezinden de geçerek şehirlerarası karayoluna bağlanıyor; bu yüzden trafik her zaman yoğun oluyor.
 
KİMSE KULLANMIYOR
 
Buna rağmen ilk üstgeçit, kısa bir süre önce Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kavşağına yapıldı fakat şimdilik kimse kullanmıyor. Üstgeçidi tercih etmeyip yoldan karşıya geçenler arasında her yaşta kişiye rastlanmak mümkün. Özellikle üniversite öğrencilerinin de bunu yapması dikkat çekiyor. Hayatını tehlikeye atanların çoğu üstgeçide alışamadığını söylerken kimisi de merdivenleri çıkıp inmenin zor olduğunu belirtiyor.
 
ENGELLİLER UNUTULMUŞ

 
Çanakkale'nin ilk yaya üstgeçidinde, engeliller de unutulmuş. Her iki tarafından çift taraflı merdiven yapılırken engeliller için ne bir düz rampa ne de asansör bulunuyor. Onlar da mecburen üstgeçidi kullanmadan diğer vatandaşlar gibi hayatlarını tehlikeye atarak yolun üstünden karşıya geçiyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com