“Çanakkale’den sonrası” Kütahya’da sahnelendi

“Çanakkale’den sonrası” Kütahya’da sahnelendi
Tavşanlı Tiyatrocular Derneği oyuncuları Kütahya’da “Çanakkale’den Sonrası” adlı oyununu sahneledi.

Tavşanlı Tiyatrocular Derneği oyuncuları Kütahya’da “Çanakkale’den Sonrası” adlı oyununu sahneledi. Belediye Kültür Sarayı Tiyatro Salonunda sahnelenen oyun yüzlerce kişi tarafından beğeni ile izlendi.
AK Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen tiyatro etkinliğinde Tavşanlı Tiyatrocular Derneği oyuncuları “Çanakkale’den Sonrası” adlı oyununu sahneledi. Tiyatro etkinliği öncesinde konuşan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Ebeoğlugil, Çanakkale ruhunun yaşatılması gerektiğini belirterek “Çanakkale’den Sonrası” adlı tiyato oyununu izleyiciyle buluşturmak istediklerini söyledi. Nilüfer Ebeoğlugil oyunu izlemeye gelen tüm herekese ve oyunu sahneleyen oyunculara teşekkür etti.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından Tavşanlı Tiyatrocular Derneği tarafından “Çanakkale’den Sonrası” adlı oyun sahnelendi. Oyuncular tarafından başarıyla sahnelenen oyunda, yaşanan Çanakkale Savaşının ardından savaştan gazi olarak ayrılan askerlerin komutanlarına, savaş esnasında yaşadıkları anılarını anlatmasıyla ve komutanları ve arkadaşları ile vedalaşmalarını, diğer yandan asker oğullarını bekleyen anaları, asker eşlerini bekleyen kadınları ve asker babalarını bekleyen çocukların bekleyişleri devam ederken yaşadıkları anlatıldı. Oyun, ölüm döşeğinde yatan bir Anzak askerinin savaş esnasında Türk askerlerinden gördüğü iyilikleri, Türkiye ve Türkler ile ilgili anılarını anlatmasıyla son bulurken salonda bulunan yüzlerce kişi oyunu ayakta alkışladılar.
AK Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen tiyatro etkinliği, Tavşanlı Tiyatrocular Derneği tarafından derneğe emeği geçen Ahmet Yılmaz Ajans-Organizasyon sahibi Ahmet Yılmaz’a ve Kütahya Kültür ve Turzim İl Müdürlüğü Şube Müdürü Muammer Özer’e plaketleri verildi.
Tiyatro oyununu, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Yenipazar ve ailesi, Merkez İlçe Başkanı Emin Sarıkaya ve ailesi, Kütahya Gelişim Derneği Başkanı Kamil Uludoğan ve ailesi, Kütahya Tüketiciler Derneği Başkanı Ali İhsan Nazlı, birçok partili ve çok sayıda vatandaş izledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com