Çanakkale'yi karıştıran taciz

Çanakkale'yi karıştıran taciz
Çanakkale'de kadın bir memura iş yerinde tacizde bulunulduğunu ve mobbing uygulandığını öne süren bir grup kadın, olaya tepki gösterdi.
Kendilerine Çanakkale Bağımsız Kadın Kolektifi adını veren grubun sözcüsü Aynur Eroğlu, kolektif üyesi kadınlarla adliye önünde yaptığı basın açıklamasında, kamu kurumunda memur olarak çalışan bir kadının, bir süre önce tacize uğradığını, daha sonra da mobbing uygulamasına maruz kaldığını öne sürdü.
 
Söz konusu kadın memurun göreve geldiği ilk günden itibaren müdürünün küçümseyici ve aşağılayıcı tavırlarıyla karşı karşıya kaldığını iddia eden Eroğlu, şöyle konuştu:
 
''Arkadaşımız ajan olduğu suçlamalarına, hakaretlerine katlanmak zorunda kalarak, 3 yıl boyunca mobbinge uğramış, yine aynı amirin kışkırtmaları sonucunda kurumda çalışan erkek işçi tarafından fiziksel şiddete uğramıştır. Fiziksel şiddet öncesinde de aynı erkek işçinin aşağılamalarına maruz kalmış, amirine bildirmesine rağmen şikayetler dikkate alınmamıştır. Bu da yetmezmiş gibi müdürün cinsel tacizine uğramasıyla birlikte olaylar tahammül sınırını aşmış ve arkadaşımız olayı yargıya taşımıştır.''
 
Bu süre içinde kadın memurun tehditler aldığını da öne süren Eroğlu, şöyle konuştu:
 
''Arkadaşımızın üzerine araba sürülmüş, evi soyulmuş, takip edilmiş ve bütün bunlar polis tutanaklarıyla kaydedilmiştir. Adalet sisteminin kadınları görmezden gelmesi, doğrudan mağdurun yıpratılmasına sebep olabilecek sonuçlara yol açtığı gibi, toplumdaki tüm kadınlara karşı adaletsizliği meşrulaştırıyor. Toplumda, kadınların yaşadığı şiddetin, tacizin ve tecavüzün son bulması için kadınlar olarak adalet sistemine güvenmek istiyoruz. Biz kadınlar, arkadaşımıza yönelik şiddetin, cinsel tacizin ve mobbingin üzerinin örtülmeye çalışılmasına, sorumluların yetkilerini, çevrelerini kullanarak bu işten sıyrılmaya çalışmasına ve her fırsatta kadını suçlayan erk sahiplerine karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.''
 
Basın açıklamasına katılan kadınlar, daha sonra üzerinde ''tacize hayır'' yazılı pankartı açtıktan sonra adliye önünden ayrıldı. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com