Canan Karatay fena dolandırıldı

Canan Karatay fena dolandırıldı
Telefon çetesinin yeni kurbanı Canan Karatay oldu

Kendi geliştirdiği Karatay Diyeti'yle tanınan ünlü diyetisyen Prof. Dr. Canan Karatay telefon çetesi tarafından dolandırıldı.

İnsanları PKK'ya destek verdiklerini iddia ederek korkutan ve para isteyen çeteler bu sefer de Karatay'dan 50 bin dolar ve 10 bin TL aldı. Karatay'a istedikleri parayı farklı iki parka bıraktıran çetenin kuryeleri polis tarafından yakalandı. Gerçek polislerin kendisini aramasıyla durumu öğrenen Canan Karatay Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelerek şüphelilerden şikayetçi oldu.

"Nasıl dolandırıldım anlayamadım. İnsanı telefonda adeta hipnotize ediyorlar. Ne derlerse yapıyorsunuz. Devletle birlikte gizli bir operasyonun içinde olmakta beni heyecanlandırdı." diyen Karatay yaşadığı olayı şöyle anlattı;

"Beni telefonla aradılar. Banka hesabımın terör örgütü tarafından ele geçirildiğini, hesabımdan sürekli Diyarbakır 'a EFT yapıldığını söylediler. Devletin bununla ilgili büyük bir operasyon başlattığını kimseye bir şey söylememi, asla telefonumu kapatmamı, aileme bile durumdan bahsetmemi istediler. Arayan kişilerin polis ve savcı olduğuna inandım. Adeta hipnotize olmuştum. Ne derlerse yapıyordum. Önce bankadan 20 bin dolar ve 10 bin lira çektirdiler. Daha sonra bir taksiye binerek Balat'a gitmemi istediler. Taksi fişini almamı bu parayı daha sonra bana geri ödeyeceklerini söylediler. Balat'a gelince beni yönlendirip bir sokağa çektiler. Parayı bakkaldan aldığım bir poşete koyup park halindeki bir otomobilin altına bıraktırdılar."


Urfa ve Adana'da telefon dolandırıcılarına yönelik operasyon yapan polis teknik takip sonucu şebekenin İstanbul'da bir kişiyi dolandırdığını tespit etti. Bunun üzerine takip edilmeye başlanan şüphelilerin parayı alması için gönderdikleri kurye belirlendi. Bu kuryeyi takip eden polis Fenerbahçe Kalamış Parkı'na geldi. Burada yapılan operasyonda şüpheliler Ahmet Ö.(33) ile Mehmet K.(23) yakalandı. Şüphelilerin üzerinden 50 bin dolar ve 10 bin lira para ele geçirildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com