Canavara müebbet hapis verildi

Canavara müebbet hapis verildi
Üniversiteli genci, tinerle bayıltıp, boğduktan sonra yakarak öldürdü

Adana'da pazarlama şirketi adı altında kredi kartıyla tefecilik yapıldığı iddia edilen işyerini soymak için işyeri çalışanı üniversiteli 21 yaşındaki İsmet Dündar'ı bayıltıp, boğduktan sonra yakarak öldürdükleri iddia edilen 37 yaşındaki Nurettin Kızılkaya müebbet hapse, kendine yardımcı olan 19 yaşındaki yeğeni Abdulvahap Kızılkaya 15 yıl hapse mahkum oldu. Katil zanlısı Kızılkaya, son sözünde, "Pişmanım. Amacım öldürmek değildi" dedi.

Atatürk Caddesi'ndeki Türk Hava Kurumu İş Merkezi'nin ikinci katında pazarlama şirketi adı altında kredi kartıyla tefecilik yapıldığı iddia edilen işyerinde çalışan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Faktültesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencisi İsmet Dündar'ı 11 Nisan 2011'de korkunç şekilde öldürdükten sonra yakalanıp tutuklanan katil zanlıları Nurettin Kızılkaya ve yeğeni Abdulvahap karar duruşmasına çıktı.

'PİŞMANIM'
Haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen kail zanlısı amca yeğen yargılandıkları Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki son savunmalarında suçlarını itiraf etti. Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasında görevli olarak çalışan Nurettin Kızılkaya, kumar borcu yüzünden işyeri sahibi Yaşar Biçer'den faizle para aldığını ifade ederek, "Borcumu ödeyememiştim. Bana küfür ve hakaret etti. Yeğenime para verip, fare zehiri ve meyve suyu aldırdım.

Tiner ve bez de alarak işyerine çıktım. Yeğenim aşağıda bekledi. O sırada işyerinde yalnız olan İsmet Dündar'ı tinerle bayılttım. Bu arada verdiğim senedi aradım bulamadım . Elimdeki sigara yere düştü. Dışarıya çıkmadan İsmet'in masada duran yüzük, künyesi ve anahtarını alıp oradan ayrıldım. Daha sonra delilleri tinerle yaktım. Orada yeğenime bir kişiyi öldürdüğümü söyledim. O da 'Amca buna değer mi' dedi. İsmet'i üzerine tiner döküp yakmadım" dedi. Kızılkaya son sözünde, "Amacım öldürmek değildi" diyerek pişman olduğunu söyledi.

'CİNAYETTEN BİLGİM YOK'
Amcasına cinayette yardımcı olduğu öne sürülen Abdulvahap Kızılkaya, yaşının küçük olması nedeniyle amcasının isteği üzerine önce suçu üstlendiğini söyledi. Kızılkaya, "Fare zehrini, meyve suyunu aldığım, apartmanın önünde beklediğim doğru ama, cinayetten bilgim yoktu. Amcamın baskısıyla suçu kabul etmiştim" diyerek kendini savundu.

YAVRUMU NEDEN ÖLDÜRDÜNÜZ?
Öldürülen üniversitelinin annesi 46 yaşındaki Gülay Dündar, "Yavrumu neden öldürdünüz " diyerek sanıklara bağırdı. Mahkeme heyeti, katil zanlısı Kızılkaya'yı ?suçu gizlemek amacıyla kasten adam öldürmek' suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum etti. Duruşmadaki iyi hali ve pişman olduğunu söylemesi üzerine cezası müebbet hapse çevrildi. Kızılkaya'nın yeğeni Abdulvahap Kızılkaya, ?öldürmeye iştirak' suçundan 18 yıl hapse çarptırıldı. Duruşmadaki iyi hali nedeniyle cezası 15 yıla indirildi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com