Caner'in o görüntüleri izlendi ve...

Caner'in o görüntüleri izlendi ve...
Fenerbahçe'nin savunma oyuncusu Caner Erkin'e Tahkim Kurulu'ndan ret geldi.

SANSÜRSÜZHABER - Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe'nin savunma oyuncularından Caner Erkin'e kötü bir haber geldi. Sarı-lacivertli takımın Eskişehirspor ile oynadığı karşılaşmada kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Caner Erkin'in cezası Tahkim Kurulu tarafından onandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Eskişehirspor maçının hakemi Halis Özkahya'ya küfrettiği gerekçesiyle oyundan ihraç edilen Caner'in cezası onandı.

Açıklamada, "Fenerbahçe A.Ş'nin Futbolcusu Caner Erkin'in PFDK'nın 01.03.2012 tarihli ve E. 2011-2012/844, K.2011-2012/978 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkin Kurulumuzun E.2012/59 numaraya kayıtlı dosyası incelendi, itirazın süresinde olduğu ve gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Dosyaya ibraz edilen CD izlendi. Yapılan müzakere neticesinde Fenerbahçe AŞ tarafından emsal gösterilen Kurulumuz kararının, karara konu olayın somut özelliklerinin ve şartlarının itiraz konusu uyuşmazlıkla bir benzerlik taşımadığı anlaşıldığından işbu uyuşmazlıkta dikkate alınmamasına, PFDK tarafından futbolcu Caner Erkin'e ihraç öncesi ve ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 43/1-a maddesi uyarınca 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesinde subut hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik görülmediğinden, itirazın reddine PFDK kararının oybirliğiyle onanmasına karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

O POZİSYON NASIL OLMUŞTU ?

Fenerbahçe takımı, bekletmeden serbest vuruşu kullandı. Sol kanattan ceza sahasında giren Caner Erkin meşin yuvarlağı kaybetti. Oyuna sonradan giren Caner, rakibine faul yaptı. Sarı-lacivertli oyuncu, daha sonra hakeme söylediği (küfür) bir cümle sonrası direkt kırmızı kartla oyun dışında kaldı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com