Canik'te gençler şanslı

Canik'te gençler şanslı
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, önceliklerinin eğitim ve gençler olduğunu belirterek, "Canik'te gençler şanslı. Çünkü onlar için çok şey yapıyoruz" dedi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, önceliklerinin eğitim ve gençler olduğunu belirterek, "Canik'te gençler şanslı. Çünkü onlar için çok şey yapıyoruz" dedi.
Canik'te geleceğe yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Osman Genç, özellikle gençleri ve çocukları çok önemsediklerini söyledi. Canik'teki çocuk ve gençlere fark hissettirecek projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Genç, "Sağlam bir gelecek için önceliğimiz eğitim ve gençler. Hayata geçirdiğimiz projeler sayesinde Canik'teki çocuklarımız ve gençlerimiz daha şanslı" diye konuştu.
Makam kapısı sürekli açık olan ve kendisini ziyarete gelen çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Genç, yarının emanetçileri gençler için anaokulundan üniversiteye kadar Canik'i eğitim yuvalarıyla donattıklarına işaret etti. Başkan Osman Genç, "Her şey daha iyi bir gelecek için. Aydınlık Türkiye'nin mimarları olacak genç kuşakların, her türlü kültürel, sportif, sanatsal, bilimsel alanlarda kendilerini en üst düzeyde geliştirebilmeleri amacıyla Anaokulu ve Akıl Küpü Etüt Merkezi, Canik Kültür Merkezi, Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi, Gençlik Merkezi, gençlerimizin hizmetinde. Gençler için en çok yatırım yapılan bölge Canik'tir. Onun için Canik'te genç olmak daha farklı" diye konuştu.
Son 8 yılda 14 yeni eğitim yuvasını ve Eskişehir'den sonra Türkiye'nin ikinci büyük eğitim kampüsünü Canik'e kazandırdıklarını vurgulayan Genç, "Canik'te önemli çalışmalar yapıyoruz. Gençlerimizin gözlerindeki ışıltıyı görmek bütün yorgunluklarımızı unutturuyor, bizleri coşturuyor. Çocuk ve gençlerimiz için attığımız adımlar, bizleri ilmin ve bilimin ışığında geleceğe taşıyacak. Kendilerini sosyal ve kültürel yönden geliştirme fırsatını elde eden gençlerimiz, Canik'te geleceğe daha güvenle bakıyor" şeklinde konuştu.
Genç, kendisini ziyaret eden çocuk ve gençlere Canik Belediyesi tarafından çıkarılan ve Samsun'un tarihini anlatan "İlkçağdan Cumhuriyete Canik" kitabını da hediye ediyor.

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com