Canik'te Kadınlara Özel Etkinlikler

Canik'te Kadınlara Özel Etkinlikler
Canik Belediyesi, Canik İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Medicana Hastanesi işbirliğinde 8 Mart Kadınlar Haftası Etkinlikleri düzenlenen törenle başladı

Canik Belediyesi, Canik İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Medicana Hastanesi işbirliğinde 8 Mart Kadınlar Haftası Etkinlikleri düzenlenen törenle başladı. Bir hafta boyunca her gün çeşitli dallarda sağlık hizmetlerinden faydalanacak kadınlar, programa yoğun ilgi gösterdi.
Canik'te 8 Mart Kadınlar Haftası etkinliklerinin ilk günü 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'nde başladı. Diyetisyen Zeynep Uzdil, “Vücut Yağ Kitle Ölçümü” konusunda bilgiler verdiği seminere Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik İlçe Sağlık Müdürü Sibel Uyanbulan ve AK Parti Canik Kadın Kolları Başkanı Safiye Öz katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Canik İlçe Sağlık Müdürü Sibel Uyanbulam, “Kadınları önemsiyoruz. Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında düzenlediğimiz bu etkinliklerle kadınlarımıza erken tanı konusunda bilgiler veriyoruz. Hastalanmadan önlem alma, önceden tanı sayesinde birçok olumsuzluğun önüne geçmiş oluyoruz. O yüzden koruyucu sağlık seminerlerini çok önemsiyoruz. Belediyemize ve belediye başkanımıza bize her fırsatta verdiği katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Kadınların 21 yüzyıla kadar ötekileştirildiğini söyleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise, “Artık bu olgu kırıldı. Kadınlarımız her alanda boy gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kuran bir hükümete sahibiz. Ve bugün Türkiye nüfusunun yarısını bayan kardeşlerimiz oluşturuyor. Artık kadınlara pozitif ayrımcılık yapan bir konuma gelindi. Türkiye ve dünyada bütün vatandaşlarımızın eşit olduğu bir dünya imar edip, buna katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
Sağlıklı bir toplum için sağlıklı anneye ihtiyaç olduğunu söyleyen Başkan Genç, “Ailenin ise en önemli ferdi annedir. Bir annenin sağlıksız oluşu, o ailenin sağlıksız olması demektir. Dolayısıyla aileyi ve anneleri sağlıklı tutmak için annelere gerekenden fazla önem vermeliyiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com