Çanlar F.Bahçe için çalıyor

Çanlar F.Bahçe için çalıyor
UEFA G.Saray ve Trabzon’u Avrupa’ya çağırdı, Kanarya’ya ise henüz davet yok!
Türk takımlarının yurt dışındaki geleceğini belirleyecek kararın ipuçları dün ortaya çıktı. Cimbom’a Devler, Trabzon’a ise Avrupa Ligi bileti gelirken Kanarya için adım atılmadı.
 
VE UEFA’dan Türk futbolunun beklediği ilk cevaplar geldi. UEFA, dün TSİ 18.00’de G.Saray ve Trabzonspor kulüplerine genel sekreter Gianni Infantino imzası taşıyan birer elektronik posta gönderdi ve G.Saray’a Şampiyonlar Ligi’nde, Trabzonspor’a ise UEFA Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi temsil edebileceklerini resmen bildirdi.
 
YAZILARIN birer örneğini TFF’ye de gönderen UEFA, Şampiyonlar Ligi ön elemesine katılma hakkını elde eden F.Bahçe ile, Avrupa Ligi’nde ülkemizi temsil hakkını yakalayan Beşiktaş ve Bursa’ya ise her hangi bir bildirimde bulunmadı. UEFA’nın gönderdiği bu kararla şike süreci ile ilgili olarak Türkiye’nin milli takımlar seviyesinde bir ceza alma ihtimali böylece ortadan kalktı. F.Bahçe’nin ise en az bir yıl daha Avrupa’ya gidememe ihtimali ise bir hayli güçlendi.
 
UEFA tarafından dün kulüplere gönderilen resmi yazıda hem G.Saray hem de Trabzonspor’un sezon bitiminde UEFA’ya gönderdikleri temiz raporunun kabul edildiği ve her iki kupayla ilgili kura çekimine katılmaları yönünde davet çağrısı da yer aldı.
 
CAS’I BEKLİYORLAR!
 
KONUYLA ilgili olarak VATAN’a bilgi veren bir üst düzey TFF yetkilisi, “Kulüplere gönderilen ve bize de bilgisi aktarılan bu resmi yazılar (TFF de, Milli Takımlar da ağır ceza alacak) diyenlerin ne kadar yanıldığının göstergesidir. Ayrıca UEFA, kulüplere belli bir sırayla kupalara katılmayla ilgili davet yazıları göndermektedir.
 
YARINDAN itibaren F.Bahçe’ye de yazı gelmesi söz konusudur. F.Bahçe’ye yazı gelmediği için ceza almadığı anlamını çıkarmak mümkün değil. Tabii ceza almayacak demek de mümkün değil. Birkaç gün içinde F.Bahçe’nin de yazısı gelecektir. Beşiktaş ile Bursa’nın durumu ise farklı. 2 kulüp de mali kriterlere uymadığı için cezalı ve CAS’a itirazları var. UEFA, bunu göz önüne alıp kararları bekleyecektir. 2 kulübümüze benzer bir yazının gelmemesi hukuki bir prosedürün işleyişi ile ilgili” dedi.
 
Yargı kararı beklenecek
 
Biten sezon için UEFA’ya temiz kağıdı gönderen F.Bahçe’yle ilgili UEFA’nın yargılama sonucunu bekleyebileceği ve Aziz Yıldırım ile arkadaşlarına çıkabilecek muhtemel bir ceza durumunda F.Bahçe’ye en az 2 yıl daha ceza vereceği öğrenildi. 
 
TFF disiplin kurullarının aldığı ‘şike ve teşvik sahaya yansımamıştır’ kararına rağmen UEFA’nın, yargının alacağı kararı daha önemsediği belirtiliyor. Buna göre Mehmet Ali Aydınlar döneminde dile getirilen ‘F.Bahçe’ye en az 1 yıl men cezası daha’ düşüncesinin geçerliliğini koruduğu da iddia edildi.
 
‘Temiz olduğumuz tescillendi’
 
UEFA’DAN gelen açıklamanın ardından Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, kararın kendilerini akladığını söyledi. Şener, “UEFA bizim temiz oldugumuzu teyit etmiş oldu. Biz yolumuza devam ediyoruz demek ki. Artık transferde daha net olabiliriz” ifadelerini kullandı.
 
F.BAHÇE cephesinden ise başkan vekili Abdullah Kiğılı, henüz kendilerine bir tebligat gelmediğini belirterek, şunları söyledi: “Bize gelen tebligat yok. Önce ne olduğunu anlayalım, ona göre konuşuruz. Tahkim Kurulu’nun kararı UEFA’ya yeni gitti, bakalım.”
 
Trabzon Devler Ligi’ne doğru
 
UEFA’DAN sarı-lacivertlilere ceza gelmesi durumunda geçtiğimiz yıl olduğu gibi bir kez daha ligde F.Bahçe’nin ardından gelen takım Şampiyonlar Ligi’ne gidecek. Geçtiğimiz yıl bu kuraldan trabzonspor faydalanırken sezonu 3. tamamlayan bordo-mavililer yine Devler Ligi’ne katılma hakkını F.Bahçe’den alabilir. Ancak UEFA’nın bu kararı vermeden önce F.Bahçe açısından tüm hukuki yolların sona ermesini bekleyeceği ve tüm itirazların bitimiyle birlikte ya F.Bahçe’ye ya da Karadeniz ekibine vize vereceği öğrenildi.
 
Aysal: Rahatladık
 
UEFA’DAN?Devler Ligi daveti alan G.Saray’da başkan Ünal Aysal, artık transfere yoğunlaşacaklarını söyledi. VATAN’a konuşan Aysal, “UEFA’nın tavrı Türkiye’nin bir ceza almayacağını gösteriyor. Biz de rahatladık, artık transferde daha somut hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Vatan
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com