'Canları cehenneme'

'Canları cehenneme'
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Türkiye'nin çıkarlarına zarar veren herkese "Canın cehenneme" diyebileceğini ifade ederek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "Esad'a da, Obama'ya da canın cehenneme derim ben. Türkiye'nin çıkarlarını zora sokan herkese d
TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen İnce, Başbakan Erdoğan'ın grup konuşmasını değerlendirerek, "Ben derim de, sen diyebilir misin? Meclis'in verdiği Kuzey Irak Tezkeresi'ni kullanmak için 'ABD'yi ikna etmek gerekir' diyen Başbakan, sen diyebilir misin? Bezbol sopası ile hizaya geçirilen Başbakan, sen diyebilir misin?" dedi.

İnce şöyle devam etti:
 
"Türkiye'nin çıkarlarına zarar veren herkese canın cehenneme diyebilirim ben. Esad'a da Obama'ya da 'canın cehenneme' derim ben. Türkiye'nin çıkarlarını zora sokan, zarar veren herkese 'canın cehenneme' derim. Suriye Tezkeresiyle ilgili kapalı oturumun tutanakların açıklanması için grup önerisi vereceğiz. Gel beklemeyelim zamanının gelmesini. Bunu dört grup kabul ederse açıklanabilir. Gelin bu tutanakları açıklayalım. Biraz yüreğin varsa, kuş yüreği kadar yüreğin varsa gel tutanakları açıklayalım. Milleti kandırmaya çalışma."
 
35.MADDE
 
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın darbelere gerekçe olarak gösterilen TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesini kaldıracakları yönündeki açıklamalarını da değerlendiren İnce, 2010 yılında bu konuda kanun teklifi verdiğini hatırlattı. TÜBİTAK'ta kadrolaşmanın perde arkasında Balyoz Davası olduğunu da söyleyen İnce, şöyle devam etti:
 
"Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin İsraillilere verilmesinin de arkasında bir rant olaylı var. Meğer bunun arkasında da bugünkü Suriye politikası varmış. Düşünsenize böyle bir ortamda o arazinin İsraillilerin elinde olduğunu. AKP egemen güçlerin dizayn etiği bir büyük projedir bu."
 
18 YAŞ
 
Açıklamanın ardından seçilme yaşının 18'e düşürülmesine ilişkin bir soruyu yanıtlayan ince, "Bu bir popülizmdir. Başbakan'a şunu söyleyeyim: Sen hangi holdingin patronunun torununa söz verdin? Doğum günü hediyesi mi vereceksin? Hangi fakir fukara çocuğu 18 yaşında milletvekili olabilir? 18 yaşında çocuk lisede fiilen öğrencidir. Oy gelsin de nereden gelirsen gelsin politikasıdır bu, başka bir şey değil" şeklinde konuştu.
 
İnce, er ve erbaşların da oy kullanmasına ilişkin diğer bir soruya ise şöyle cevap verdi:
 
"Neden olmasın. Partili Cumhurbaşkanı oluyorsa, partili Genelkurmay Başkanı da olmalıdır. Hatta hangi bölükten AKP'ye çok oy çıktıysa o bölüğün flamasına ampul de eklenmelidir. Mümkünse birinci çıkan bölüklere gece nöbeti, bulaşık yıkama gibi görevler verilmemelidir. Emir komuta ile oy verilebilir. 'Benim Genelkurmay Başkanım' dediği Genelkurmay Başkanı'na bir talimat verir. Oy verme işlemi bir günde tamamlanıyor. O zaman o gün bütün kışlalar tatil mi olacak? Bunlar ince düşünüldü mü? Başbakan fantezi yapıyor. Canı sıkılmış, Türkiye'de bütün kurumları fethetmiş, tek adamlığa, diktatörlüğe oynuyor. Canı sıkılmış artık."
 
Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in açıklamalarına yönelik de konuşan İnce, "Başbakan 'Benim Genelkurmay Başkanım, benim Bakanım, valim, müsteşarım' diyor. O zaman bu Emniyet Müdürü de Başbakan'ın Emniyet Müdürüdür. Dolayısıyla bunu Başbakan söylemiş oluyor" değerlendirmesini yaptı.(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com