Canlı Bombanın Annesi Konuştu!

Canlı Bombanın Annesi Konuştu!
Taksim'de 15'i polis 32 kişinin yaralandığı saldırıyı düzenleyen canlı bomba Vedat Acar'ın annesi konuştu..

Taksim’de 15’i polis 32 kişinin yaralandığı saldırıyı düzenleyen canlı bomba Vedat Acar’ın annesi 48 yaşındaki Şehristan Acar, “Keşke böyle, olmasaydı, keşke cenazesi başka yerden gelseydi, başkasına zarar vermeseydi” dedi. Yaralananlara üzüldüğünü söyleyen anne Acar, daha çok oğlunun insanlara zarar vermesinin içini yaktığını söyledi.

TÜRKÇE BİLMİYOR

Bağcılar Evren Mahallesinde oturan ve hiç Türkçe bilmeyen Şehristan Acar’ın konuşmalarını Türkçe’ye çocukları çevirdi. Eşinin uyuşturucu kaçakcalığından iki buçuk yıldır cezaevinde olduğunu anlatan Vedat Acar’ın annesi, şöyle devam etti:

HAPİSTEKİ KOCASINI SUÇLADI

“Şimdi çıkması için birkaç ayı da var. Bundan önceki süreçlerde de iki yıl, üç yıl, beş yıl, öyle cezaevinde kaldı. Çocuklarımı sahipsiz bıraktı. Başımızda olsaydı böyle olmazdı.”

HEP ROJ TV İZLİYORDUM

Oğlundan haber alabilmek için sürekli ROJ TV izlediğini ifade eden anne Acar, “Haberlerde Vedat’ın ismi geçiyor mu, diye bakıyordum” dedi.

TAKSİM’İ HİÇ GÖRMEDİM

Şehristan Acar, hastanede olduğu için oğlunun Taksim’de yaptığı saldırıyı üç gün önce öğrendiğini belirten anne Acar, “Camda iken yoldan geçen biri ‘başınız sağ olsun’ dedi, ne olduğunu ondan sonra öğrendim” diye konuştu. 11 yıldır İstanbul’da yaşayan Acar, Taksim’i hiç görmedeğini söyledi.

KEŞKE GELMESEYDİM

Anne Acar, “Sadece Eminönü’ne gittim. Keşke gelmeseydim, İstanbul’a geldiğim gün gözüm kör olsaydı, gözüm çıksaydı da gelmeseydim” dedi. Şehriban Acar, Van’ın Gürpınar İlçesi’ne geri döneceklerini ifade etti.

AİLEDE HİÇ OKULA GİDEN YOK

Şu an okuyan 11 yaşındaki Baran Acar’ın dışında 11 çocuktan hiçbiri ilkokulu bile bitirmemiş. Vedat Acar’ın kardeşi Beytullah Acar, “Bizim hiçbirimiz okumadı. Ben ilk günden kaçtım. İlk sınıftan. Orada köydeydim. Daha da gitmedim okula. Bizde kimse gitmedi” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com