Canlı Bombanın Bilinmeyenleri Erdoğan'da!

Canlı Bombanın Bilinmeyenleri Erdoğan'da!
Erdoğan, özel bilgilere sahip olduğunu ancak şu aşamada açıklayamayacağını ifade etti..

Başbakan Erdoğan, Taksim Meydanı'nda çevik kuvvet'e karşı intihar eylemi gerçekleştiren PKK'lı canlı bomba, Vedat Acar'la ilgili özel bilgilere sahip olduğunu satır aralarına sıkıştırdı. Ancak sahip olduğu bu bilgileri şu an açıklamanın çok erken olacağını da üzerine basa basa vurguladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'de canlı bomba eylemi gerçekleştiren terör örgütü PKK militanı Vedat Acar'la ilgili bazı özel bazı bilgilere sahip. Ancak bu bilgileri şu an açıklamak için çok erken olduğunu açıkladı.

Başbakan Erdoğan Kosova'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin canlı bomba ile ilgili sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan. canlı bomba ile ilgili soru işaretlerinin yanıtlarına sahip olduğu bilgisini satır aralarına gizledi. Erdoğan bir gazetecinin canlı bomba ile ilgiili olarak "her ne kadar geçmiş itibariyle Hakurk'da bulunmuş olması gündeme getirildiyse, acaba bunun bağlantıları nedir ne değildir? Bunları şu anda açıklamak erken olur diye düşünüyorum." diyerek sahip olduğu bu bilgileri medya ile paylaşmanın henüz erken olduğunu da açıkladı.

POLİS ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR ANCAK...
''İşin teknik boyutunu İstanbul'da arkadaşlarımız zaten açıkladılar. Yani olayın provokatif boyutu nedir ne değildir?. O süreç içerisinde tabi ki bunun takibi de ayrıca devam edecektir. Bir çok açıklamalar var. Tabi bu canlı bombanın ailesiyle olan ilişkiler vesaire bunları yine İçişleri Bakanlığımız takip ediyor. Şu anda yapılacak olan açıklamalar, her ne kadar geçmiş itibariyle Hakurk'da bulunmuş olması gündeme getirildiyse, acaba bunun bağlantıları nedir ne değildir? Bunları şu anda açıklamak erken olur diye düşünüyorum. Fakat aslolan şu ana kadar sürülen izde alınan neticelerdir ve bunların ben geleceğe yönelik canlı bombayla ilgili çok daha farklı bağlantıları belki de ortaya çıkaracaktır.'' diyerek olayla ilgili önümüzdeki günlerde sürpriz gelişmeler olacağının işaretini verdi.

VALİLİK PKK MİLİTANI OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI
İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 31 Ekim Pazar günü saat 10.40 sıralarında Taksim Meydanı'nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bekleme noktasına yönelik olarak yapılan saldırıyla ilgili olarak eylemin failinin tespiti amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda eylemi gerçekleştiren kişinin Van Gürpınar nüfusuna kayıtlı 1986 doğumlu Vedat Acar isimli şahıs olduğu belirtildi. Açıklamada, Acar'ın 2004 yılında bölücü terör örgütü PKK'ya katıldığının tespit edildiği ve olay ve şahsın irtibatlarına yönelik çalışmaların çok yönlü olarak devam ettiği kaydedildi.

gazeteport


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com