Canlı Para'da Hatalar Bitmiyor!

Canlı Para'da Hatalar Bitmiyor!
İzleyiciler Canlı Para'daki sorulardan çok şikayetçi. İşte 3 soruda 3 hata!

-'Hangisi İstanbul'a gelerek Fatih Sultan Mehmet'in resmini yapmıştır?' Şıklarda Bellini ve Zonaro vardı. Yarışmacılar Bellini seçeneğine 100 bin lira ve Zonaro seçeneğine de 600 bin lira koydular ve 600 bin lirayı kaybettiler. Bilindiği gibi, ressam Fausto Zonaro da İstanbul'a gelerek Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethini anlatan bir resim yapmıştır, hatta bu resimle bilinir. Soruda, 'portre' ya da 'Fatih Sultan Mehmet döneminde' diye açıklayıcı bir bilgi olmadığına göre yukarıdaki sorunun iki doğru yanıtı bulunmaktadır.

-Ergenekon Destanı hangi milletin destanıdır? 1-Hun 2-Göktürk 3-Uygur... Canlı Para yarışmasında bu soruyu hazırlayan ve soranlara, siz hangi okuldan mezun oldunuz acaba diye sormak istiyorum. Şıklardan hepsi Türk milleti... Böyle soru mu olur?

- Kot pantolon ilk kimler giysin diye üretilmiştir?' Şıklar; çiftçiler, madenciler ve pilotlardı. Oysa kot pantolon ilk Türkler için üretilmişti. Çünkü KOT bir nesne ya da bir eşya ismi değil, blue jean'i Türkiye'de ilk üreten firmanın koyduğu markadır." Görünen o ki, biz bu yarışmayı daha çoook yazacağız... (Televizyon Gazetesi)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com