Canlı Yayında Her Şeyi Anlattı!

Canlı Yayında Her Şeyi Anlattı!
Yeni Şafak'tan ayrılan usta yazar Fehmi Koru, ayrılığın perde arkasını canlı yayında açıkladı..

Yeni Şafak'tan ayrılan usta yazar Fehmi Koru, gazetede yaşanan olayları NTV'de canlı yayınlanan "Yazı İşleri"nde açıklıyor!

Koru Ruşen Çakır'ın sorularına şöyle yanıt verdi :

"Şöyle bir durum var, birden bire bir iddia, 1 mart tezkeresinin hemen sonrasında Edelman geldi.. Anladığım kadarıyla gazetemde yazan bir yazar, "Edelman benim kellemi istedi, gazetemde yazan bir yazar da işten atılmam için yönetime kulis yaptı" diye yazdı.. Önce üzerime alınmadım ama bazı programlara katılıp ismimi de zikredince bunu onur meselesi yaptım..

Ben ne Edelman'la bir yazar ismini konuşmadım, ne de yönetime şu yazarı atın diye bir şey demedim.. Bu tamamen kuyruklu bir yalan.. Ben Ankara'da gazetecilik yapan biriyim Edelman'ı Ankara Büyükelçisi olmadan takip ediyordum.. Ankara'ya gelince de kendisiyle görüşmelerim oldu.. Edelman'la kişisel olarak hiç bir görüşmem olmadı.. Sadece Ankara temsilcilerini kabulünde görüştük.. "

GAZETEDEN BU DURUMU ORTADAN KALDIRMASINI İSTEDİM

"Yeni Şafak Gazetesi 28 Şubat'te yazma imkanları elinden alınan bir çok gazetecinin sığındığı bir liman olmuştu.. Bugün yine aynı durum olsa bir çok gazeteci Yeni Şafak'ta kendisine yer bulacak.. Şu an o gazetede yazmıyorum ama yine de Yeni Şafak'ın yara almasını istemem. O yüzden yönetimin o arkadaşla aramda yaşanan soruna bir çözüm bulmasını istedim.. Ama bu tür bir tavır görmeyince ayrıldım.. "

1 MART'IN İNTİKAMI ALDI

"Ben 1 Mart Tezkeresine karşı çıktım.. O zaman Türkiye'nin çıkarlarına zarar verdiğim iddia edildi.. Bugün belki de o günlerin intikamı alındı. (Ruşen çakır'a dönerek) Size de dikkatli olmanızı öneririm. Bu programdan sonra size de bir tavır alınabilir.. "

BUNDAN SONRA NE YAPACAK?

"Bu olayı ben tasarlamadım, bundan sonra ne olacağını da planlamadım.. Gazetede ilişkiler sıradanlaşınca ayrılık kaçınılmaz.. Şu an bir emrivaki ile karşı karşıyayım.. Bir haftadır kendimi dinledim, şu an devam eden bir televizyon programım var, fikirlerimi orada belirtiyorum ama ben bir yazarım, sizin aracılığınızla teklif beklediğimi belirteyim.. Bir teklif olursa yazmak isteyen bir adamım ben"


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com