Canlı yayında yine birbirlerine girdiler!

Canlı yayında yine birbirlerine girdiler!
CNN TÜRK ekranlarındaki Dört Bir Taraf programında Nazlı Ilıcak ve Nagehan Alçı arasındaki tartışmada tansiyon yine yükseldi.

Gerginlik sırasında Nazlı Ilıcak, Alçı’nın Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştirdiği Mart 2009 tarihli yazıyı hatırlatınca Alçı canlı yayında adeta çileden çıktı.

Nagehan Alçı’nın Nazlı Ilıcak’ı dezenformasyon yapmakla suçlaması Ilıcak’ı kızdırdı. Bunun üzerine Nazlı Ilıcak, “Bak Nagehan beni bazı şeylere zorlama… Senin de 2009'da çıkan bir yazında Başbakan Erdoğan’ı çok ağır bir şekilde eleştirdin. Ben Başbakan’ı kesinlikle sanık sandalyesine oturmasını istemem” dedi.İŞTE NAGEHAN ALÇI’NIN 2009'DA ÇIKAN O YAZISI

“Tarifi zor bir ‘erkek zorba’lığı çöktü ülkenin üzerine. (… ) Boğuluyoruz. ‘Dayılanma’ kültürü bir canavar gibi dört bir yanı sarıyor.
Bakınız Başbakan’a. Birkaç gündür kürsüden yaptığı açıklamalar, kullandığı üslup ve seçtiği kelimeler kaçımızın hoşuna gidiyor? Onu dinlerken kaçımız içten içe onun adına utanıyoruz? Kaçımız kendimizi avam hissediyoruz?

ERDOĞAN BENİ UTANDIRIYOR

Ben sayının oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum. Şahsen Tayyip Erdoğan beni utandırıyor. Seçtiği bayağı kelimeler yüzümü kızartıyor. Ve bu ülkeye aidiyet hissimi zayıflatıyor.

KABA, CAHİL ÜSLUBU

Başbakan’ın entelektüellik kırıntısı bulunmayan, kaba ve cahil üslubu ‘delikanlılık’ kavramı ile kurduğu sağlıksız ilişkinin ürünü.
Onların rutinlerine ait olmayan her şey onları ‘bozuyor.’ (… ) Hiçbir şey onları bozmasın diye onlar her şeyi bozmaya kalkıyorlar. ‘Önümüze gelene bir tekme’ havasında kendinden olmayanı yok etmeye girişiyorlar. Gerekirse zor kullanıyorlar.

CEMAAT TOPLUMUNA ÖZGÜ KONUŞMALAR

Tayyip Erdoğan işte böyle bir delikanlılığın süzgecinden geçme. Son birkaç gündür yaptığı konuşmalar, içinden geldiği kültüre çok sadık olduğunu gösteriyor. ‘Delikanlı’lığa uygun şekilde ‘sen’li, ‘ben’li konuşuyor örneğin. Aydın Doğan’a, Deniz Baykal’a ‘siz’demiyor. ‘Sen’li hitap kırsal kesime, cemaat toplumlarına özgü.

Medyayı suçlarken ‘iftirayı kanıtlamayan alçaktır, şerefsizdir’ diye konuşuyor. Bu iki kelime argo.

BU OLANLAR BİZİ BOZUYOR

Erdoğan adeta ağaların toprak sahiplenme güdüsüyle her şeyi sahiplenmek istiyor. Gazeteleri, televizyonları, bakanları, hatta vatandaşları… ‘Benim bakanım, benim insanım, senin köşe yazarın’ tanımlamaları bu yüzden. Ona göre herkes birine ait ve kontrol mekanizması içinde varlığını sahibi üzerinden tanımlıyor.

Bu ülke gittikçe farklılıklara gözlerini kapayan ve tahammülsüz bir yer halini alıyor. (… ) Kabadayı bir delikanlılık allanıp pullanıp, kahramanlık olarak sunuluyor.

Sayın Başbakan, bu olanlar bizleri ‘bozuyor’!”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com