"Çarklar dönmeli"

"Çarklar dönmeli"
TOBB Genel Kurul Üyesi ve Kütahya TSO Başkanı Nafi Güral yaptığı açıklamada işsizliğin bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde tek haneli rakamlara düşeceğini söyledi.

TOBB Genel Kurul Üyesi ve Kütahya TSO Başkanı Nafi Güral yaptığı açıklamada işsizliğin bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde tek haneli rakamlara düşeceğini söyledi.
Güral hiçbir zaman kriz lafını kullanmadığını açıklayarak, kriz lafından söz edebilmek için finans sektörünün sıkıntı içerisine girmesi gerektiğini vurguladı. ABD'de finans sektörünün sıkıntı içinde olduğun hatırlatan Güral, Türkiye'de ise finans sektörünün sıkıntı yaşamadığını savundu.
Güral konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Ben hiç kriz lafı etmedim. Krizden söz edebilmek için finans sektörünün sıkıntıya girmesi lazım. ABD'de finans sektörü sıkıntıdaydı; ama Türkiye'de finans sektörü sıkıntı içine girmedi, zarar görmedi. Bu gelişmelerden dört faktör zarar gördü;'Her şeyi yaparım diyen mesleksizler, küçük işletmeler, basın sektörü çünkü insanlar önce tassaruf olarak gazete almayı durdurur, firmalar reklam vermeyi kesti. Bir de devlet, sistem yavaşladığında alışveriş olmayınca vergiyi doğuran olaylar olmadı. Kriz, durgunluk, piyasa daralması gibi konuların konuşulmaması gerek. Çarklar dönmeli. Her işletme kendi ticari hayatında sıkıntı yaşayabilir; ama 'ben sıkıntıya girdim derse bütün itibarını kaybeder. Çözüm için bütün enstürmanların işletilmesi ve ortaya konulması gerekir. Dünyanın yeni üretim finans ticaret merkezi Asya oluyor. Asya ile Avrupa arasında köprü niteliğindeki Türkiye bu rolü sağlıklı bir şekilde oynarsa gelecek çok parlak 2023 yılında ilk 10 büyük ekonomi hedefi hayal değil Son 6-7 yılda 3 milyon 600 yeni istihdam ortamı oluşturuldu, bunu özel sektör meydana getirdi.'
Güral son olarak özel sektörün istihdamı sağlamaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com