Carrefoursa'da karar zamanı

Carrefoursa'da karar zamanı
Sabancı Grubu, Carrefoursa hisseleriyle ilgili adımların yılsonuna kadar netleşmesini bekliyor.

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, Fransız Carrefour ile beraber ortak olduğu Carrefoursa'da sahip olduğu hisselerle ilgili atılacak adımların yılsonuna kadar çözüleceği beklentisini koruduklarını söyledi.
 
Sabancı Holding, portföyünde yer alan Carrefoursa hisse senetlerine ilişkin stratejik opsiyonların değerlendirilmesi amacıyla bir finansal kuruluşu danışman olarak yetkilendirdiğini 2011 sonunda açıklamıştı. Ayrıca, Carrefour CEO'su Georges Plassat, Ağustos ayında Carrefour'un aktivitelerinin merkezinde yer almayan Türkiye ve Endonezya gibi bazı ülkelerdeki faaliyetlerin gözden geçirilmekte olduğunu söylemişti.
 
Vodafone'un CEO Club toplantısında soruları yanıtlayan Kurtul, "Carrefoursa'da ortaklık konusunun yıl sonuna kadar çözüleceği beklentimizi koruyoruz" dedi.
 
Kurtul, ayrıca 2012'de Sabancı Holding olarak 27 milyar TL üzerinde bir ciro beklediklerini söyleyerek, "2013 yılında cironun daha iyi olmasını bekliyoruz" dedi.
 
Suriye ile ilgili bir soru üzerine ise Kurtul, "Suriye endişe verici bir konu, Türkiye'nin önündeki en büyük risk" diye konuştu. Kurtul, "2013'te satın alma yoluyla yeni bir sektöre girebiliriz, bu lojistik veya hizmetler olabilir" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com