Çarşamba günü yağmur geliyor!

Çarşamba günü yağmur geliyor!
Güzel havalara kanmayın Çarşamba günü yağmur geliyor!

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Marmara Bölgesi ve Batı Karadeniz bölgesi Çarşamba günü itibariyle Balkanlar'dan gelecek yağışlı havanın etkisine girecek.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, ülkenin doğu kesimlerinde etkili olan yağışlı havanın Türkiye'yi terk edeceğinin tahmin edildiği bildirildi. Açıklamada Bugün ve yarın ülke genelinde önemli bir yağış beklenmediği kaydedilirken, Çarşamba günü kuzeybatı kesimlerin Balkanlar üzerinden gelecek olan yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiğine dikkat çekildi.

Buna göre; Marmara, Kuzey Ege, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında yağmur ve sağanak şeklinde yağış bekleniyor. Bu yağışlı sistemin soğuk havasıyla birlikte Perşembe günü ülkenin büyük bir bölümünde etkili olması, Cuma günü kuzeydoğu kesimlere çekilmesi ve Cumartesi günü ise Doğu Anadolu'nun doğusunda yağışlara neden olduktan sonra Türkiye'yi terk etmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI ARTIYOR

Yapılan açıklamada, hava sıcaklığının yarın kuzey ve iç, Yarın doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artarak ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği ancak Çarşamba günü yağışlı sistemin gelişiyle birlikte kuzeybatı, Perşembe günü ülke genelinde hissedilir derecede (4 ila 8) azalarak mevsim normalleri civarına gerileyeceği tahmini yapıldı.

Ayrıca, yetkililer ve vatandaşların, Doğu bölgelerde çığ tehlikesine ve sabah saatlerinde iç bölgelerde görülecek sise karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com