Çarşamba pazarının kaldırılması

Çarşamba pazarının kaldırılması
Eskişehir Barosu avukatlarından Ayten Seltuğ, Çarşamba Pazarı'nın kaldırılması için Eskişehir 1. İdare Mahkemesi'ne açtıkları davayı uzun uğraşlar neticesinde kazandıklarını belirterek, ilgili belediyenin kararın uygulanması yönelik hiçbir fiili ve huku

Eskişehir Barosu avukatlarından Ayten Seltuğ, Çarşamba Pazarı'nın kaldırılması için Eskişehir 1. İdare Mahkemesi'ne açtıkları davayı uzun uğraşlar neticesinde kazandıklarını belirterek, ilgili belediyenin kararın uygulanması yönelik hiçbir fiili ve hukuki girişimde bulunmadığını söyledi.

Vişnelik Mahallesi Muhtarlığı önünde basın toplantısı düzenleyen Seltuğ, ilgili yasaya göre mahkeme kararının davalı Odunpazarı Belediyesi'ne tebliğini takip eden 30 gün içinde kararın uygulanması gerektiğini ifade ederek, 'Ancak 12 Ağustos Çarşamba günü, 30 günlük yasal sürenin dolmuş olmasına rağmen ilgili belediye, kararın uygulanmasına ve pazarcı esnafının pazarı kurmasını engelleyici hiçbir fiili ve hukuki girişimde bulunmadı. Öyle ki, pazarda tek bir zabıtaya dahi rastlanmadı. Mahkeme kararı bulunduğu halde pazarın kurulması engelleneceğine, aksine kolaylaştırıldı, adeta teşvik edildi. Belediye başkanlığının bu hareketi, kanunsuz ve keyfidir. Bu davranışla mahkeme kararı hiçe sayılarak çiğnendi. Bu fiille sade vatandaşa, mahkeme kararlarının çiğnenebilir olduğu gösterildi. Vatandaşlar umutsuzluğa ve dolayısıyla hukuksuzluğa itildi. Devletin yargı kararlarını, devlet ve bunun bir organı olan belediye başkanlığı yerine getirmezse, kim yerine getirecek?' diye sordu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com