Çarşı çözüm bekliyor!..

Çarşı çözüm bekliyor!..
Çiniciler Çarşısında yaşanan elektrik bağlantı sorununu daha önce gazetemizde kamuoyuna duyurmuştuk. Çiniciler Çarşısı Kooperatifi ikinci Başkanı A.İhsan Ören, çarşının elektrik aksanı ile ilgili TEDAŞ'ın kendilerinden istediği bütün kriterleri yerine ge

Çiniciler Çarşısında yaşanan elektrik bağlantı sorununu daha önce gazetemizde kamuoyuna duyurmuştuk. Çiniciler Çarşısı Kooperatifi ikinci Başkanı A.İhsan Ören, çarşının elektrik aksanı ile ilgili TEDAŞ'ın kendilerinden istediği bütün kriterleri yerine getirdiğini belirtirken, Kütahya TEDAŞ İl Müdürü Atilla Kıvanç ise Çiniciler Çarşısı'nın elektrik bağlantısının işyeri aboneliği olarak bağlanması için çarşı esnafının iki önemli unsuru yerine getirmeleri gerektiğini kaydederek, çarşı esnafı ile kendileri arasında yaşanan iletişimsizlikten dolayı çözümsüzlüğün meydana geldiğini ifade etti.
ÖREN: 'BİZE GÖRE
HER ŞEY TAM'
Çiniciler Çarşısı Kooperatifi ikinci Başkanı A.İhsan Ören daha önce Akis Gazetesi'ne yaptığı açıklamalarda TEDAŞ'ın Çiniciler Çarşısı elektrik aksamı ile ilgili kendilerinden istedikleri bütün kriterleri yerine getirdiklerini ifade etmiş, TEDAŞ tarafından hâlâ Çiniciler Çarşısı'na işyeri elektrik aboneliğinin bağlanmamış olmasının nedenini merak ettiklerini dile getirerek şu açıklamada bulunmuştu:
'TEDAŞ hala niçin bize işyeri elektrik aboneliği vermiyor, biz niye 'süzme sayaçlarla' fatura ödemek zorunda bırakılıyoruz' şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

KIVANÇ:'ÇARŞININ ÖNEMLİ İKİ EKSİĞİ VAR, BUNUN SEBEBİ İSE TEDAŞ İLE ÇARŞI ESNAFI ARASINDA OLUŞAN İLETİŞİMSİZLİK'
Akis Gazetesi Muhabirinin sorularını içtenlikle cevaplayan Kütahya TEDAŞ İl Müdürü Atilla Kıvanç ise çarşıya işyeri elektrik aboneliğinin bağlantılmadığını belirterek, neden çarşıya işyeri aboneliğini vermediklerinin sebeplerini detaylıca açıkladı.
Çiniciler Çarşısı esnafının kendileri yerine piyasada serbest çalışan elektrik ustalarının yönlendirmleri ile çarşının elektrik aksamını değiştirdiklerini belirten Kıvanç, önemli olan Kütahya TEDAŞ İl Müdürlüğü'nün isteklerinin yerine getirilmesidir, çarşı esnafının TEDAŞ'nın kriterlerinin bir kısmını yerine getiridiğini açıklayan Kıvanç;' Biz çarşının içinde bulunan elektrik tarafosunun mülkiyetinin bize verilmesini veya çarşı dışına çıkarılmasını istedik, esnaf mülkiyeti bize bazı sebeplerden dolyı vermedi çok büyük masraflara elektirik trafosunu çarşının dışına çıkarttılar. Bu olumlu bir gelişme ama bizim birkaç krtirerimiz daha var bunlarında yerine getirilmnesi gerekiyor' dedi.
ÖREN: 'ELEKTRİK BAĞLANTILARI İLE İLGİLİ ALT YAPI ÇALIŞMALARIMIZIN HEPSİ TAMAM'
Kütahya Çiniciler Çarşısı'nda bulunan bütün işyerlerinin alt yapı ve elektrik aksanlarının tam olduğunu daha önce dile getiren Ören, TEDAŞ tarafından kendilerine işyeri elektrik aboneliğinin verilmediğini ifade etmiş TEDAŞ'ın bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirtmişti.
Kütahya Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tarafından kendilerinden elektirik aksamı ve düzeniyle ilgili istenilen bütün istekleri yerine getirdiklerini dile getiren Çiniciler Çarşısı esnafı da, yaklaşık bir yıldan beri Kütahya Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'ne defalarca başvurmalarına rağmen konu ile ilgili kendilerinin tam olarak bilgilendirilmediğinide vurgulamıştı.
KIVANÇ:'ÇATIDAKİ TESİSAT MUTLAKA ÇARŞI İÇİNE ALINMALI'
Çarşı esnafının kendi aralarından bir vekil tayin etmesi gerektiğini ve bu vekilinde Kütahya TEDAŞ İl Müdürlüğü ile birlikte hareket etmesi gerektiğini belirten Kıvanç, öncelikle çarşının çatısında bulunan ve çarşının içindeki dükkanlara elekterik akışını sağlayan elektrik tesisatının elektrik arızasını ve elektrik kaçağını önlemek amacıyla çarşının iç bölümlerine bağlanması gerektiğinin şart olduğunu söyledi.
Çarşı esnafının TEDAŞ ile diyalog içine girmeleri ile birlikte sorunların daha çabuk çözüleceğini belirten Kıvanç;' Kütahya'da bulunan TEDAŞ İl Müdürlüğü özeleşttikten sonra Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından çok sık denetliyoruz ve bu kurumun kriterleri istekleri doğrultusunda hareket etmek zorundayız. Bunun için çarşı esnafının istediğimiz krtirleri yerine getirmesi gerekiyor'dedi.

'KIVANÇ:' DİJİTAL ELEKTRİK SAYAÇLARI DÜKKANLARIN DIŞINA ÇIKARILMALI'
Dükanların içindeki dijital elektrik sayaçlarının düknaların dışına çıkarılması gerektiğini vurgulayan Kıvanç, konuşmasında şunları kaydetti:
'Çarşının içinde yaklaşık 200 adet dükkan var ve bu dükkanların birçoğu kapalı bizim Kütahya TEDAŞ İl Müdürlüğü olarak bu dükkanlarda bulunan sayaçları okuyabilmemiz ve elektrik borcunu tahsil edebilmemiz için bu sayaçların dükkanların dış bölümlerine monte edilmesi gerekiyor, biz bu durumu çarşı esnafına daha önce bildirmemize rağmen dijital sayaçlar hala dükkanların dışına çıkarılmamaış durmunda esnaf bize 'bu saatleri dışarı çıkaramyız çünkü doğalgaz bağlantı boruları ile dijtal saatler yan yana gelebilir ve tehlike meydana gelir' diyaorlar ama bu durumun da biran önce çözülmesi gerekiyor ki bizde çarşı esnafının isteklerini yerine getirelim.' şeklinde açıklamalarda bulundu.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com