Çarşı e-bilete karşı

Çarşı e-bilete karşı
Spor Toto Süper Lig'teki e-bilet uygulaması kararına Çarşı grubu tepkili

Türkiye'nin en büyük taraftar gruplarından Beşiktaş'lı Çarşı grubunun önemli isimlerinden Ayhan Güner e-bilet uygulamasına taraftarın hazır olmadığını söyledi.

Elektronik bilet kullanımının ülke futbolu açısından sıkıntı yaratacağını söyleyen Güner ""Ülke futbolu ve taraftarları bu uygulamaya hazır değil. Bu durumu Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a da ilettik" diye konuştu.

Taraftarların psikolojik ve kültür olarak hazır olmadığını iddia eden Güner, "Avrupalılar bu konuda başarılı olabilir. Bunun uygulaması kolay değil. İnsanlar biletini alıp bazı maçlara gelemeyebilir. Başkasına biletini verebilir. Bilet sahibi gidemediği maçta arkadaşının o heyecanı yaşamasını isteyebilir. Herkes yerine oturacak diye bir şey yok. Taraftarların itici gücü açısından hoş değil. O zaman bilet alıp maç izlemenin ne anlamı var" ifadelerini kullandı.

Ayhan Güner, taraftar olarak takımlarına destek vermek için statlara gittiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Bu işi kendimize görev edinmişiz. Takım nasıl sahada enerji harcıyorsa biz de tribünlerde aynısını yapıyoruz. Bu sıkıntılarımızı tribün liderleriyle yapılan toplantıda Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a da ilettik. Hiç uygulamamalarını istedik. Avrupa ile bizim aramızda fark var. Avrupa'da da 20 yılda sıkıntılar aşılabilmiş. Bunu burada 2 yıla sıkıştırmak sıkıntı yaratır. Yasaklarla, kurallarla gidilirse futbolseverler statlardan çekilir. Bir iki yıldır zaten tribünler boş. 1960'lı yıllarda İngilizler 10 bin kişiye oynuyordu. Sonrasında da tribünleri doldurmak için kampanya yaparlar. O zaman da iş işten geçmiş olur." (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com