ÇARŞI eğitimsizliğe karşı

ÇARŞI eğitimsizliğe karşı
Tribünlerde verdikleri sosyal mesajlara dikkat çeken Çarşı grubu, Kütahya'nın Tavşanlı İlçesine bağlı Karapelit Köyündeki 48 öğrenciye eğitim ve kıyafet yardımında bulundu. Berlin Çarşı'nın hazırladığı yardım paketlerini Çarşı Tribün Lideri Al

Tavşanlı Karapelit İÖO Müdürü Maksut Serin'in öğretmenlere ait bir web sayfası forumunda okulu ve öğrencileri için istediği yardım çağrısına Almanya'dan Berlin Çarşı Grubundan olumlu yanıt geldi.
Berlin Çarşı Temsilcisi İlker Altınsır'ın; okul müdürü Maksut Serin'i arayarak Karapelit İlköğretim Okulu öğrencilerine yardımcı olmak istediğini belirtti.
48 öğrenci için hazırlanan ayakkabı, kaban ve kazaktan oluşan kıyafet yardımları ile; kitap, defter, suluboya, kalem, silgi vb eğitim yardımları Berlin Çarşı tarafından hazırlanarak Kütahya'ya gönderildi.Kütahya Çarşı Grubu başta olmak üzere Tavşanlı Moymulspor futbolcularının ve köy halkının geniş katılımı ile Karapelit İÖO bahçesinde yapılan törenle yardım paketleri Çarşı Tribün Lideri Alen Markaryan tarafından  öğrencilere dağıtıldı.
 
KÖYDEKİ BEŞİKTAŞLILARIN SAYISI ARTTI
Tavşanlı'ya 20 km uzaklıktaki Karapelit Köyü Halkı; Beşiktaşlıların köylerine akın etmesiyle birlikte bayram havasında bir gün geçirdiler.
Yardım taleplerine Çarşı Grubunun gösterdiği hassasiyete teşekkür eden Karapelit İÖO Müdürü Maksut Serin “ Köy öğretmenleri olarak açılan form sayfasında okulumuz için yardım talebinde bulunduk.Çarşı Berlin Grubu Yetkilisi İlker Altınsır bizimle irtibata geçerek yardımcı olabileceklerini belirtti ve yardım paketlerini okulumuza gönderdi. Biz Beşiktaş taraftarının kardeş köy okulu olmak istiyoruz. Okulumuzda İlköğretim 5.sınıfa kadar öğrenim verilmektedir. 5.sınıftan sonraki öğrenciler taşımalı eğitim ile Tavşanlı'da eğitim görüyorlar. Köy Okulumuzun 8 yıllık eğitim verebilmesi amacıyla Beşiktaş taraftarlarının ve Beşiktaşlı İşadamlarının desteklerini bekliyoruz.Çarşı grubuna örnek davranışlarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.
Karapelit Köyü Muhtarı Cengiz Düzgün ise Beşiktaş taraftarına teşekkür ederek köylerinde 8 yıllık eğitimin yapılabilmesi için siyah beyazlı camiadan destek beklediklerini belirtti.
 Beşiktaş taraftarların köylerine kadar gelerek öğrencilere yaptığı yardımlardan son derece memnun olan köy sakinleri de misafirlerine gözleme ve ayran ikramında bulundular. 200 kişinin yaşadığı köyde, Eğitim yardımı dolayısıyla Beşiktaş'a olan sempatinin köydeki siyah beyazlı taraftar sayısı artıracağı öğrenildi.

 ÇARŞI İLK EĞİTİM YARDIMINI YAPTI
Karapelit Köyü öğrencilerinin ve köy halkının kendisine gösterdiği ilgiye teşekkür eden Çarşı Grubunun Tribün Lideri Alen Markaryan “ Kızılay'la yaptığımız müşterek organizasyonla 81 ilde kan verme kampanyası yaptık. Kimsesiz çocuklar için yararına çeşitli kampanyalar düzenledik, ilk defa eğitim yardımı yapıyoruz.48 öğrenci kardeşimize yardımcı olabilmek amacıyla Tavşanlı Karapelit Köyüne geldik.Onların yüzlerindeki mutluluk ifadeleri bizleri de mutlu etti.23 Nisan kutlamalarına yırtık ayakkabılarla katılan öğrenciler var, bu Türkiye'nin acı bir gerçeğini büyük bir üzüntü ile takip ettik. Bu ilki devam ettirerek eğitim yardımlarımızı Türkiye çapında devam ettirmek istiyoruz” dedi.
 Kütahya Çarşı Grubu Yetkilisi Tutku Sedir ise “ Çarşı Berlin Grubunun hazırlamış olduğu eğitim ve kıyafet yardımlarını Karapelit İÖO'na getirdik ve onların ihtiyaçlarına bir nebzede olsa katkıda bulunmak istedik” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com