Çarşı İzni Askerlikten Düşsün!

Çarşı İzni Askerlikten Düşsün!
Askerlik yapan bir er, iptal edilen çarşı izinleri askerlik süresinden düşürülsün diye TBMM'ye başvurdu...

Doğu ve Güneydoğu'da vatani görevini yapan askerlerin çarşı izinleri yasaklanınca, mehmetçikten TBMM'ye formüllü başvuru yapıldı. Askerler, yapamadıkları çarşı izinlerinin askerlik süresinden düşürülmesini istedi.

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Yahya Akman, başvuruyu işleme koyarak Milli Savunma Bakanlığı'na iletti. Hakkari Çukurca'da vatani görevini yapan N.T. adlı er, TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvuruda bulunarak, Doğu ve Güneydoğu'da askerlik yapanların iptal edilen çarşı ile resmi bayram izinlerinin askerlik süresinden düşürülmesini istedi. N.T., şunları kaydetti: "Bizim burada hiçbir şekilde hafta sonları izin yok. Bayram geldi bayram izni bile vermediler. Biz burada zaten ailemizden çok uzakta askerlik yapıyoruz. İmkanlar kısıtlı ama biz fazla bir şey istemiyoruz. Sadece hafta sonu istirahat ve resmi tatillerde istirahat var. Belki imkan yoktur verilmeyebilir. O zaman bizim için batıda askerlerden farklı askerlik süresi uygulanmasını arz ederim."

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Yahya Akman, N.T.'nin başvurusunu işleme aldı. İlgili kurumlarla temasa geçildi. Milli Savunma Bakanlığı'na bir yazı gönderen Akman, "Dilekçenin, yapılacak yasal düzenleme taslak çalışmalarında dikkate alınacağı düşüncesiyle bilgi edinilmesini; idari uygulama düzenlemeye konu resmi tatillerde ve hafta sonu izin verilmesine ilişkin talebin değerlendirilerek neticenin bildirilmesini rica ederim" dedi. Genelkurmay Başkanlığı'nın onayı doğrultusunda AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul ve arkadaşlarının imzasıyla, TBMM Başkanlığı'na "Torba yasa teklifi" verildi. Teklifte, askerlik görevini yapan er ve erbaşlara; birinci derecedeki akrabalarının ölümü halinde 10 gün izin verilmesi isteniyor. Akman, torba yasa kapsamında N.T.'nin isteğinin de dikkate alınması talebini iletti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com