Çarşıflı öğretmenden öğrencilere 'Andımız' dayağı!

Çarşıflı öğretmenden öğrencilere 'Andımız' dayağı!
Derslere çarşaflı giren Türkçe öğretmeninden 'Andımız'ı okuyan öğrencilere dayak!
Daha önce derslere kara çarfla girerek gündem gelen Türkçe öğretmeni şimdide 'Andımız'ı okuyan öğrencilere hakaret edip, başlarını tahtaya vurdu. Olaydan haberdar olan öğrenci velileri soluğu Jandarma'da aldı. 
 
Lütfü Güren, Semih Ener, Aytekin Hunutlu ve Hülya Bakırtaş isimli veliler, Ayvalık Sarımsaklı Mecit Ataklı İlköğretim Okulu’nda görev yapan Elif K. isimli öğretmenin öğrencileri dövüp harek ettiğini belirterek olayı şöyle anlattılar.
 
"İki gün önce okulun bahçesinde Andımız’ı okumak isteyen bir grup 8. sınıf öğrencisi,müdür yardımcısı tarafından ‘Ne gürültü yapıyorsunuz lan, eşek oğlu eşekler’ denilerek engellenmiş.Bugün ise türbanlı türkçe öğretmeni E.K.nın dersinde öğrenciler gürültü yapınca öğretmen size eşek dendi hala gürültü yapıyorsunuz, diyerek öğrencilerin kafalarını tahtaya vurmuş.E.K. Yiğit adlı çocuğumuzla ‘Ne Mutlu Yiğit’ diye tahrik ederek,’Andımız zaten gereksizdi. İyi ki kaldırıldı. Çarşafı beğenmiyorsunuz, Atatürk’ün annesi ve karısı da çarşaflıydı’demiş.Çarşafı andıran siyah türban ve manto giyen öğretmen, okulumuza atandığından beri SBS’ye hazırlanan 8. Sınıf öğrencilerine doğru dürüst ders işletmiyor. Öğretmenin daha önceki baskılardan psikolojisinin bozulduğunu düşünüyoruz" dediler.
 
Türbanlı öğretmen yüzünden sınıftaki öğrenci ve veliler arasında kutuplaşma başladığını söyleyen Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin,”Ege’nin en batısına, plaja türbanlı öğretmen göndermek ayrıştırmadır.Türbanı, çarşafı normalleştirmeyi amaçlıyorlar.Beldemizdeki bu okulda yaşananlar huzuru kaçırdı.Baskıdan psikolojisi bozulan öğretmen öğrencilere verimli olamıyor.Aynı sorunu İç Anadolu’da görev yapan başı açık bir öğretmenin de yaşaması muhtemeldir”dedi. (BCE)
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com