Çarşı'ya şok suçlama

Çarşı'ya şok suçlama
Gezi Parkı direnişine destek veren Çarşı grubuna örgüt suçlaması

Taksim Gezi Parkı direnişine destek veren Çarşı grubuna örgüt suçlaması. Polis Çarşı grubunun önde gelen isimlerini gözaltına aldı.

Çarşı grubuna yönelik yapılan suçlama ise organize suç örgütü kurmak. Savcılığın dosya ile ilgili gizlilik kararı aldığı belirtiliyor.

Beşiktaş Çarşı grubunun kurucularından Sarı Cem lakaplı Cem Yakışkan ile Çarşı'nın pankartlarını yazan Deve Erol lakaplı Erol Özdil ile 20 kişi bu sabah polisler tarafından evlerinden gözaltına alındı.

Yakışkan ile Özil gözaltına alınmadan önce polis evlerinde arama yaptı. Gözaltına alınanlar arasında Çarşı grubundan başkalarının da bulunduğu iddia ediliyor.

ÇARŞI GRUBUNDAN AÇIKLAMA GELDİ

Sabah saatlerinde Çarşı grubunun üyelerinin gözaltına alındığı haberleri sonrasında Beşiktaş Köyiçi'nde toplanan Çarşı grubu üyeleri bir açıklama yaptılar.

Grup yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sabah saatlerinde 22 arkadaşımızın gözaltına alındığını öğrendik. Bunun üzerine emniyet yetkililerine görüşme ve bilgi almak için başvurduk.

Suçlamaların ayrıntılarını tam olarak bilemiyoruz çünkü dosya üzerinde gizlilik kararı var. Ancak kısaca öğrenebildiğimiz kadarıyla çete suçlaması, çıkar amaçlı suç örgütü kurma var. Ayrıntılı açıklamamız 19:03'de yapacağız.

Arkadaşlarımızdan sağlıklı bilgi alana kadar burada bekleyişimiz sürecek. Şu anda her hangi bir eylem ve yürüyüş planımız yok."

Grup Beşiktaş Köyiçi Meydanı'ndaki Kartal heykeli önünde kalabalık bir şekilde oturma eylemine devam ediyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com