Çarşı'yı yok etme operasyonu!

Çarşı'yı yok etme operasyonu!
Erdoğan'a "Çarşı'yı yok etme operasyonu mu?" yapıyorsunu diye sordu!
Dün yaşanan olaylı derbide Gezi Olaylarına destek veren Beşiktaş Çarşı taraftar grubu yandaş medya tarafından hedef haline geirilmeye çalışılıyor. Olayların Çarşı'nın değil AKP'nin Çarşı'ya karşı kurdurduğu '1453 Kartallar' isimli taraftar grubu tarafından organize edildiği belirtiliyor.
 
Türk Futbolunda son zamanlar yaşananları Meclis Gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Erdoğan'ın cevap verirken terleyeceği sorular sordu. Tanrıkulu Başbakan Erdoğan'a Beşiktaş Galatasaray maçıyla ilgili "Dört spor savcısının görevlendirilmesi iktidar partinizin Gezi Parkı gösterilerine destek verdiği için Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'ya karşı başlattığı yok etme, göz korkutma operasyonunun bir parçası mıdır?" diye sordu.
 
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun verdiği soru önergesinde son zamanda Türk Futbolunda yaşanan skandallarda yer alıyor.

İşte Tanrıkulunun verdiği soru önergesinde yer alan sorular:
 
"Beşiktaş ve Galatasaray Futbol kulüpleri arasında oynanan Türkiye Süper Ligi futbol mücadelesinde dört spor savcısının görevlendirilmesindeki amaç nedir?"
 
Mücadele öncesinde, Gençlik ve Spor Bakanı ile spor savcıları, iki güzide kulübümüzün başkanları, yöneticileri, taraftar dernekleri, tribün liderleri ile toplantı ve görüşmeler düzenlemiş midir?
 
Dört spor savcısının bu karşılaşmada görevlendirilmesi, iktidar partinizin ülkemizde Gezi Parkı gösterilerine destek verdiği için Beşiktaş kulübümüzün artık spor ruhu ile özdeşleşen taraftar grubu Çarşı'ya karşı başlattığı yok etme, göz korkutma operasyonunun bir parçası mıdır?
 
"Milli maçtaki biber gazı da soruşturulacak mı?"
 
Spor savcıları, Ümit Milli futbol takımımızın 2015 U21 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 7. Grup'taki 3. maçında 10 Eylül 2013 tarihinde İsveç ile oynadığı maça, 24. dakikada polisin İstanbul sokaklarına, caddelerine attığı yoğun biber gazlarının yarattığı etki nedeniyle ara verilmesi olayını da soruşturma kapsamına almışlar mıdır?
 
Spor savcıları, Ümit Milli futbol takımı Teknik Direktörü Abdullah Ercan'ın, Sayın Recep Tayyip Erdoğan stadında oynanan İsveç karşılaşması sonrasında söylediği 'Biber gazı hızımızı kesti' sözünün Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinde sansürlenmesini de soruşturacaklar mıdır?
 
Spor savcıları tüm dünyada ülkemizin küçük duruma düşmesine neden olan dopinglerin nedenleri ve perde arkalarında kimlerin olduklarını da soruşturacaklar mıdır?
 
Spor savcıları, e-bilet uygulaması ile ilgili düzenlenen ihalenin nasıl düzenlendiği neden iktidar partinizle yakınlığı bilinen bir ticari gruba verildiğini de soruşturacaklar mıdır?
 
Spor savcıları, iki güzide takımımız arasındaki derbi mücadele öncesi polisin stat içinde ve dışarısında taraftarlara, sporseverlere karşı biber ve göz yaşartıcı gazlarla müdahalesini de soruşturacaklar mıdır?
 
"34. dakikada kamuoyunu aldatmaya çalışmasını da soruşturacaklar mıdır?"
 
Spor savcıları, mücadelenin 34. dakikasında da 'Gezi' tezahüratları atılması sonucu yayıncı kuruluşun, tribünlerin sesini kısarak yerine eski maçlardan taraftar sesi yayınlaması böylelikle kamuoyunu aldatmaya çalışmasını da soruşturacaklar mıdır?
 
Spor savcıları, yetim ve öksüzlerin haklarıyla, vatandaşlarımızın alın terleri ile oluşturdukları kaynaklarla; 600 kişi ve milyonlarca TL'lik harcamalar ile Buenos Aires'e gidip tarihi bir hezimetle 60'a karşı 39 oyla Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapmayı kaybetmenin nedenlerini ve sorumlularını da soruşturacaklar mıdır?
 
"Tüm biletler elektronik ortamda satılırken, bedava biletler nasıl temin edilmiştir?"
 
Tüm biletler elektronik ortamda satılırken, bedava biletler nasıl temin edilmiştir?
 
Yeni başlayan spor savcısı uygulaması maç başı bir savcı iken, bu maç için neden 4 savcıdır? Maç öncesi olay çıkacağına dair ihbar alınmış mıdır?
 
Toplumsal duyarlılığı üst seviyede olan Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın Gezi Parkı olaylarındaki tavrı yüzünden onlara rakip taraftar grubu kurulduğu ve bedava bilet verildiği iddiaları doğru mudur?
 
Gözaltına alınan taraftarlar ve kameralara yansıyan taraftarlar hangi tribün gruplarına bağlıdırlar?" (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com