Carvalhal bombaladı!

Carvalhal bombaladı!
Beşiktaş'la yollarını ayıran Carlos Carvalhal, bir televizyon kanalında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'ın yollarını ayırdığı Portekizli teknik adam Carlos Carvalhal, siyah-beyazlı takımın bu şartlar altında şampiyon olmasının imkansız olduğunu ileri sürdü.

Carvalhal, NTV Spor'da yayınlanan programda yaptığı açıklamada, futbolcuları çok iyi tanıdığını ve Beşiktaş'ın neye ihtiyacı olduğunu bildiğini ifade ederek, ''Beşiktaş'ın şu anda çok da fazla paraya ihtiyacı yok. Beşiktaş'ın, oyuncuların psikolojisini düzeltecek, oyunculara güven verecek iyi bir yönetime ihtiyacı var'' dedi.

Başkan veya başkan yardımcısının gelecek sezon için kendisiyle konuşmadığını belirten Portekizli çalıştırıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Böyle bir şey olsaydı yanımda dokümanlar olacaktı. Bir yıl daha kalacağımı bilseydim, onları verecektim. Bu dokümanlarda Beşiktaş'ın şampiyon olması için gerekli bilgiler olacaktı. Çok kısa bir listede de olmayacaktı. Şampiyon olunması için, Beşiktaş'ın dinamiklerini değiştirmek için uzun bir liste verecektim. Bir yıl daha kalma fırsatı bulsaydım, yönetimle uzun bir konuşma yapmayı düşünüyordum. Beşiktaş'ın şampiyon olabilmesi için önemli adımlar atılması, önemli kararlar alması gerekiyor. Kimseye zarar vermek istemem, kimsenin işine karışmak istemem ama Beşiktaş'ın bu şartlar altında şampiyon olabilmesinin imkansız olduğunu düşünüyorum.''

"OCAK AYINDA OYUNCU İSTEDİM, OLMADI"

Carvalhal, insanların kendisinden Beşiktaş'ı farklı sistemlerle oynatmasını beklediğini anlatarak, ''Ama bu kişiler içeride ne yaşandığını bilmiyordu'' ifadesini kullandı.

Ocak ayında, o tarihte kulüp başkanı olan Yıldırım Demirören ile konuştuğunu aktaran Carlos Carvalhal, ''Başkana, 'Değişik bir sistemde oynayabilmek için şu tür oyuncular lazım' dedim. Ancak, bana eldeki oyuncuları tutabilmek için paraya ihtiyaçlarının olduğunu söyledi'' şeklinde konuştu.

Carvalhal, UEFA Avrupa Ligi'nde Braga gibi güçlü bir ekibi yendiklerini, ancak hiç övgü almadıklarını kaydederek, ''İnsanlar paralarını alamayabilir ama adalet kavramı önemli. UEFA Avrupa Ligi'nde Braga'yı yendik. Çok güçlü bir takımdı. Ancak, Braga'yı yendiğimiz için bizi öven kimseyi bulamadık, insanlardan bizi daha fazla desteklemeleri, futbolcuları daha fazla cesaretlendirmelerini isterdik'' dedi.

Bundan sonraki dönemde 6 ay bekleyeceğini ve çalışmayacağını anlatan Portekizli teknik adam, ''Türkiye'den gelecek tekliflere açığım. Türkiye'den ayrılmak istemiyorum'' diyerek sözlerini tamamladı. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com