Carvalhal galibiyeti yorumladı! (VİDEO)

Carvalhal galibiyeti yorumladı! (VİDEO)
Portekizli teknik adam maç sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı...

Sansürsüzhaber - UEFA Avrupa Ligi'nde Stoke City takımını 3-1 mağlup ederek E Grubu'nu lider tamamlayan Beşiktaş'ın teknik direktörü Carlos Carvalhal, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

Carvalhal, "Birçok senedir hocalık yapıyorum. Bu takımdaki oyuncuların hepsi galibiyeti hak ettiler. 3 günde bir maç oynuyoruz. Üst seviye oynadığımız futbolu devam ettiriyoruz. Oyuncularımız çok çalıkanlar. Onlara teşekkür ediyorum. Bence bu grup içindeki en iyi takım bizdik. Sahada oynadığımız futbolla da bunu gösterdik. Liderlik için de memnunuz" diye konuştu.

Manuel Fernandes'in daha önce takımda yer bulamaması ve şu anki performansının hatırılmasının ardındna ise Portekizli çalıştırıcı, "Bugün Beşiktaş kazandı. Tek bir futbolcudan bahsetmeye gerek yok. Bugün çok önemli diyebileceğimiz oyunculardan yoksun bir şekilde maça çıktık. Bireysel anlamda değil de, takım olarak maçı değerlendirmeyi daha doğru buluyorum." dedi.

Karşılaşmanın öncesinde düzenlediği basın toplantısında kazanmak istediğini vurguladığını dile getiren siyah-beyazlı takımın teknik direktörü, "Basın toplantısında açıkca dedim ki, 'kazanmak istiyorum'. Futbolun içinde birçok tecrübe edindim. Takımım sahada çok üst seviyede oynayacak demiştim. Kazanmayı başardık. Risk alacağımızı belirtmiştim. Bunun faturasını ödeyecek kişi de yine bendim." ifadesini kullandı.

Futbolcuların gösterdiği performansın inanılmaz olduğunu söyleyen Carlos Carvalhal, "Oyuncularımın gösterdiği özveriden dolayı onlara çok teşekkür ediyorum. Birden fazla kulvarda mücadele ediyoruz. Onun için çok mutluyum" şeklinde konuştu.

Üst üste oynadıkları maç sayısının fazla olduğunu ve Türk takımlarının Avrupa'da oynayacağı maçlar öncesi mutlaka zamana ihtiyacı olduğunu vurgulayan Carvalhal, "Bir Türk gibi konuşacağım. Böyle maçlardan önce, takımlara biraz zaman gerekiyor. Türk futbolunun içinde bulunduğu durum, Türk futboluna zarar veren bir durum. Maç yorgunluğu nedeniyle Avrupa'dan uzaklaşan takımlar olabilir. Portekiz'de de Avrupa maçlarından önce birkaç gün ara veriliyor. Hedeflerine en fazla yaklaşan takım Beşiktaş. Türk futbolunu savunmamız lazım, Türk futboluna yardımcı olmamız lazım" diyerek sözleri tamamladı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com