Carvalhal: Hak Edilmiş Bir Galibiyet Aldık!/VİDEO

Carvalhal: Hak Edilmiş Bir Galibiyet Aldık!/VİDEO
Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, Maccabi Tel-Aviv maçının ardından düzenlediği basın toplantısında haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, Maccabi Tel Aviv karşısında akıllı oynadık. Bize mutluluk veren, hak edilmiş

Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, Maccabi Tel-Aviv maçının ardından düzenlediği basın toplantısında haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, Maccabi Tel Aviv karşısında akıllı oynadık. Bize mutluluk veren, hak edilmiş bir galibiyet aldık. Maccabi Tel Aviv'in yapabilecekleri ve kapasiteleri hakkında çok iyi bilgi sahibiydik. Özellikle 3-0 kazandıkları Panathinaikos maçında çok iyi oynadıklarını görmüştük. Biz çok akıllıca oynadık ve kazandık. Devre arasından sonra orta sahada küçük bir değişiklik yaptık. Özellikle Necip'i rakip takımın 10 numaralı oyuncusuna yakın oynatıp, topu daha çok ayağımızda tuttuk. Agresif oynadık ve istediğimiz sonucu aldık dedi.

Eskişehirspor mağlubiyetinin ardından takımın nasıl bu denli değiştiğinin sorulması üzerine Carvalhal, Ben şu anda bulunduğum noktaya hep üstüne koyarak geldim ve kimse bana yardım etmedi. Sonuçta ben bir sihirbaz değilim. Takımı bir günde değiştiremem. Eskişehispor maçında belirgin hatalar yaptık. Ama önemli olan bunlardan ders alıp bir sonraki maçta yapmamaktı. Benim hoca olarak görevim de her maç takımı daha iyi duruma getirmektir diye konuştu.

Maccabi Tel Aviv Teknik Direktörü Mordehay Iwanir ise, Beşiktaş'ın çok atak ve seri oynadığını ifade ederek, Fazla direnemedik ve bu kadar gol arka arkaya geldi. Takım olarak bazı hatalar yaptık. Genç bir takıma sahibiz. Bundan sonra yaptığımız hataları tekrar etmemeye ve gruptaki diğer maçlarda iyi sonuçlar almaya çalışacağız şeklinde konuştu.

BAKAN KILIÇ FUTBOLSEVERLER KALİTELİ BİR DURUŞ SERGİLEDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yabancı takımlarla yapılan maçlarda herkesin milli takımı tutar gibi statlara gidebilmesi gerektiğini ifade ederken, Ankara'dan maçı izlemek üzere İstanbul'a geldik. Gerçekten Beşiktaş, hem ortaya koyduğu futbolla, hem de attığı gollerle umut verdi, güzel de bir başlangıç yapmış oldu, moral verdi. Herkesi kutluyorum. Sadece Beşiktaş taraftarlarının değil, yabancılarla yaptığımız karşılaşmalarda hepimiz milli takımı tutar gibi statlara gelebilmeli, takımlarımızı destekleyebilmeliyiz. Kutluyorum, tebrik ediyorum. Güzel futbol, iyi bir netice var diye konuştu.

Bir basın mensubunun, Herhangi bir olayın olmaması da güzel oldu şeklinde yönelttiği ifade üzerine Bakan Kılıç, O konuda biz gereken uyarıları, açıklamaları yapmıştık. Burada hem Beşiktaş taraftarı, hem de diğer futbolseverler gerçekten son derece sorumlu ve duyarlı davrandılar. Çünkü bu gibi zamanlarda yaşanan olumsuzluklar sadece bir takımın değil, bütün bir ülkenin imajını Bozan olumsuzluklar olarak yaşanır. Futbolseverler kaliteli ve çok net bir duruş sergilediler. Hem bir taraftan tavırlarıyla yaşanan insanlık dramlarını ve insan hakları ihlallerini onaylamadıklarını ortaya koydular, hem de diğer taraftan halkların problemi olmadığını net bir şekilde ortaya koymuş oldular. Sporun evrensel bir dili var. O dil barış dilidir, o dil huzur dilidir, birlikte yaşayabilme kültürüdür. Türk seyircisi, futbolseveri, bu tavrını ortaya koydu. Diğer taraftan elbette ki diğer ilişkiler olması gereken zeminlerde tartışılır. O ayrı bir konu. Ama futbola, spora, güncel konular, tartışmalar kesinlikle etki etmeyecektir dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com