Carvalhal'i Türkiye'den 2 takım istedi

Carvalhal'i Türkiye'den 2 takım istedi
Beşiktaş'ın Portekizli teknik direktörü Ricardo Carvalhal Beşiktaş ve Türk futbolu ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezon 2 Türk takımından teklif aldığını söyleyen Portekizli teknik direktör Carvalhal, Türk futboluyla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, Beşiktaş'ta yapılması gerekenleri dile getirdi.

UEFA Avrupa Ligi'nde oynadıkları maçlarda kısa mesafede oynadıklarını vurgulayan Carvalhal, ''Ligde bunun böyle olmadığını söyleyebiliriz. Ancak Avrupa Ligi'nde oynadığımız takımlarla ligde oynadığımız takımlar arasında oyun stili anlamında bir fark var. Biz Avrupa'daki oyun stiline karşı belki iyi organize olabiliyoruz, ama Türkiye'de bunu geliştirmemiz lazım. Son zamanlarda devamlı bunun üzerinde çalışıyoruz. Dünkü maçta belki bir adım geriye gittik. Fakat oyun kalitemizi daha iyi hale getirmek için iyi adımlar attığımızı söyleyebilirim'' dedi.

GEÇEN SEZON 2 TÜRK TAKIMINDAN TEKLİF ALDIM

Carlos Carvalhal, geçen sezon Türkiye'den iki takımdan teklif aldığı dönemde Türkiye'ye gelebileceği düşüncesine sahip olduğunu söyleyen Portekizli çalıştırıcı, şu ifadelere yer verdi: ''O yüzden Türkiye Ligi'ni daha yakından tanımaya ve maçları izlemeye çalıştım. Geçen senenin aralık ayına doğru da İspanya;ya gitme durumum vardı, fakat daha sonra bu da gerçekleşmedi. O sürece kadar da Türkiye Ligi'ndeki maçları takip ediyordum.''

QUARESMA, GUTİ, SİMAO VE FERNANDES İÇİN NE DEDİ?

Beşiktaş'ın yıldızları Quaresma, Guti, Simao ve Fernandes gibi oyuncuların sporcu gibi yaşamadıkları yönünde eleştirilerin hatırlatılması üzerine Carvalhal, şöyle konuştu:" Sahip olduğumuz oyuncu yapısından dolayı da biraz sıkıntı yaşıyoruz. Çünkü Simao ve Quaresma hiçbir zaman tam bir kanat oyuncusu değiller. Normalde 4-3-3 oynayan takımların kanatlarında oynayan oyuncular. Çok fazla orta sahaya gelip de dörtlüyü tamamlayacak oyuncular değiller. Bu futbol kültürüne göre de ikinci bir forvet oyuncusu izliyoruz. Ama burada bir dengesizlik doğuyor. Eğer dengesiz bir takım sahaya sürerseniz, maçı kazansanız da hiçbir zaman bir turnuva kazanamazsınız. Belki bir maçı 5-0 kazanabilirsiniz, ama sonucunda bir şey elde edemezsiniz.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com