CAS'tan Beşiktaş'a kötü haber

CAS'tan Beşiktaş'a kötü haber
Beşiktaş'ın CAS duruşmasına tanık olarak katılan Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu, polis fezlekesinin birinci planda tutulduğunu söyledi.

Kısa bir açıklama yapan Havutçu, "Hep aynı işlerle uğraşıyoruz. Farklı bir durum yok. UEFA Disiplin Komitesi’ne olsun, şimdi bu mahkemeye karşı olsun hep aynı şeyleri anlattık. Papağan gibi tekrarlayıp duruyoruz. Tanık olarak bizi dinlediler, ifademizi verdik, hayırlısı artık” dedi.

“CAS Mahkemesi de polis fezlekesini birinci planda mı tutuyor?” sorusuna ise Havutçu, "Evet" cevabını verdi.

Duruşmalı toplantıya Beşiktaş Kulübü adına hukuk işleri ve finansmandan sorumlu yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen ve yabancı avukatlar katılıyorlar. Avukatların yanı sıra eski yöneticilerden Serdal Adalı, eski teknik direktör Tayfur Havutçu, kulüp çalışanı Ahmet Ateş tanık olarak duruşmaya katılırken, eski Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu üyeleri Prof. Dr. Oğuz Atalay, Yrd. Doç. Dr. Burak Oder ve Mertay Kugay da uzman tanık olarak toplantıda yer alıyor.

"UMUDUM YOK DEĞİL, AMA..."

Eski yöneticilerden Serdal Adalı ise "Biz maalesef en başından beri hem Türkiye'de, hem UEFA'da hem de CAS'ta parça parçadan oluşmuş, hazırlanmış bir polis fezlekesinin hesabını vermeye çalışıyoruz. Saatlerdir polis fezlekesindeki yanlışlıkları izah etmeye çalışıyoruz. Kimseyi suçlamadım, ama hala polis fezlekesinin yanlışlarını anlattık, iddia ettikleri şeylerin doğru olmadığını, ortaya koydukları tape denilen şeylerin doğru olmadığını, başka konularla ilgili tapelerin altına konulduğunu anlatmaya çalıştık. Maalesef iddianamedekiler ve mahkeme kararları hep aynı şeyler. Bire bir aynı. Bu dosyada da hep aynı şeyler var. Umudum tabii ki yok değil, ama bütün dosyalarda polis fezlekesi haricinde ortaya konulacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com