CAS'tan Fenerbahçe'ye ret!

CAS'tan Fenerbahçe'ye ret!
TFF, CAS, UEFA ve Fenerbahçe dörtgeninde yaşananların perde arkası aralanmaya devam etti.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe ile ilgili flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Sporx Genel Yayın Yönetmeni Tahir Kum'un haberine göre ; CAS'tan Fenerbahçe'ye ret geldi.

F.Bahçe, CAS, UEFA ve TFF dörtgeninde yaşanan gelişmeler adeta baş döndürmeye başladı... Tarafların birbirine karşı gösterdiği hamleler ve yaşanan söz düelloların ardı arkası kesilmiyor... Söz düellolarının yanı sıra yazışmalar adeta havada uçuşuyor. Peki 45 milyon euroluk tazminat davasının görüleceği CAS zirvesi öncesi taraflar arasında neler yaşanıyor? F.Bahçe son bir hafta içinde CAS'a hangi taleplerde bulundu? UEFA'dan gelen hangi talep F.Bahçe'de keyifleri kaçırdı? F.Bahçe'nin avukatı Dupont, UEFA'ya yapılan hangi talebin altına imza atmadı? Ve TFF Başkanvekili kimi yalancılıkla suçladı?

1-) CAS'TA YÜZLEŞME YOK

Bugün F.Bahçe-TFF arasındaki hukuk savaşının gündemi sarı-lacivertli kulübün 22 Mart'ta CAS'ta yapılacak olan tarihi duruşmada UEFA mütfettişi Pirre Cornu ile TFF'nin iki önemli ismi Lütfi Arıboğan ve İlhan Halvacı'yı yüzleştirme girişimi... Bu olay önceki gün F.Bahçe avukatı Emin Özkurt tarafından kamuoyuna duyruldu. Özkurt, konuyla ilgili olarak "CAS'daki dava ile ilgili olarak çok önemli bir hamlede bulunduk. Cornu'yu CAS davasında yüzleşmeye çağırdık. Cornu burada Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı ile yüzleşecek" açıklaması yaptı...

Ve konu bugün de yazılı medyada "CAS'ta yüzleşme olarak" önemli bir yer buldu. Peki doğru mu? Değil. Çünkü F.Bahçe avukatı Özkurt'un önceki gün gündeme getirdiği bu olay, 19 Ocak günü CAS tarafından reddedildi. Sarı-lacivertli kulübün avukatları Dupont ve Emin Özkurt imzalı olarak yapılan bu yazılı yüzleşme talebi CAS tarafından "Bizim böyle bir yüzleşmeyi kabul etmemiz mümkün değil" diyerek geri çevrildi. 19 Ocak 2012 günü bu talebin reddedildiği; F.Bahçe ile birlikte taraftara yani UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirilmişti.

2-) ARIBOĞAN SESSİZLİĞİNİ BOZDU

CAS ve UEFA süreciyle ilgili olarak F.Bahçe'nin hedef tahtası haline gelen ancak bugüne kadar sessizliğini koruyan TFF Başkanvekili Lütfi Arıboğan sonunda sessizliğini bozdu.

Arıboğan, "F.Bahçe'nin avukatı olan arkadaş insanların yüzüne baka baka yalan konuşuyor. Televizyona çıkıp bizimle Cornu'yu CAS'ta karşı karşıya getirip yüzleştireceğini söylüyor. Ve böyle bir talebinin geçen hafta CAS tarafından kabul edilmediğini bilmesine rağmen bunu yapıyor. CAS, F.Bahçe avukatlarının böyle bir talebi olduğunu ve bunu kabul etmediğini bize de aynı gün bildirdi. Bu avukat arkadaş neden böyle yalan yanlış beyanlara ihtiyaç duyuyor anlamış değilim. Hem F.Bahçe'yi, hem de futbol kamuoyunu yanlış yönlendirmiş oluyor. Çünkü bu belgeler taraf olduğumuz için bizde de mevcut. Başka komik ve tuhaf bir şey söyleyeyim. Kendisi son tv programına katıldığında CAS'taki duruşmanın hangi tarihte olduğunun henüz belli olmadığını söyledi. Bu da yalan. Çünkü 22 Mart'ta olacağı geçen hafta çarşamba günü belli oldu ve taraflara bildirildi. Tüm bu gerçekleri bile bile yalan konuşması çok ayıp bir şey. Bu arkadaşın bu güne kadar bizimle ilgili federasyonumuzla ilgili sizinde bildiğiniz gibi bir çok iddiası oldu. Sonra ne oldu? Hepsinin yalan olduğu ortaya çıktı. Kamuoyu bunlara şahit oldu" açıklamasını yaptı.

3-) İDDİANAME VE ETİK KURULU RAPORU CAS DOSYASINDA

Arıboğan, CAS'ın Pirre Cornu'un raporunun yerine iddianemeyi ve TFF Etik Kurulu raporunu koyduğunu belirterek, "CAS bizden iddianamenin yanı sıra ilk Etik Kurulu raporunu da talep etti. Bunları da bu dava dosyasına koydu. Bu konuda da avukat arkadaşımız yine kamoyunu yalan beyanlarıyla yanlış bilgilendiriyor. Bunların belgeleri bizlerde de mevcutken, göz göre göre yalan beyanlara başvurmasına akıl erdiremiyorum" dedi.

Arıboğan son olarak, "Avukat Emin Özkurt benim Pierre Cornu'a dava açacağımı ve neden hala açmadığımı söyleyip duruyor, sağda solda. Bir kere ben dava açacağım demedim. Kendisi çıkıp "O zaman Lütfi bey Cornu'a dava açsın" demişti. Burada da yalan konuşuyor. Yine de UEFA şayet Cornu'un ifadelerini CAS'tan çekmeseydi; ben Cornu'ya dava açmayı düşünüyordum. Ama ifadeler geri çekilince açmanın bir anlamı yok" diye konuştu.

VARAN 2

F.Bahçe ile TFF arasında yaşanan hukuk savaşının perde arkasını aralayan ilginç bir detaya daha ortaya çıktı. F.Bahçe Kulübü'nün UEFA'nın bir süre önce sürpriz bir şekilde avukatı Pierre Cornu'un dava dosyasında yer alan ifadelerini geri çekme kararına karşılık 16 Ocak 2012 günü CAS'a yaptığı başvuru ile buna itiraz ettiği ortaya çıktı.

DUPOND'UN İMZASI YOK...

F.Bahçe'nin, UEFA'nın bu talebine karşılık CAS'a, "F.Bahçe Spor Kulübü olarak Pierre Cornu'un raporunun geri çekilmesini kabul etmiyor ve dosyada kalmasını istiyoruz" talebinde bulunması dikkat çekti. Sarı-lacivertlilerin bu sürpriz başvuru ile kendi aleyhlerinde olan böyle bir ifadenin dosyada kalmasını talep etmesi kafaları karıştırırken, bu başvuru ile ilgili dikkat çeken bir başka konu da bu dava sürecinde F.Bahçe'nin avukatlığını yapan Dupond'un bu talebin altına imza atmaması oldu.

Bu dava sürecinde tüm talep ve yazışmaların altında Av. Emin Özkurt ve Av. Dupond'un ayrı ayrı imzaları bulunmasına karşılık 16 Ocak günü CAS'a gönderilen "Cornu'nun raporunun dosyadan çıkartılmasını istemiyoruz" telebinin altında Dupond'un imzasının eksik olması şaşırttı. CAS'a gönderilen ve altında sadece Av. Emin Özkurt'un imzası bulunan bu talep yazısında ayrıca Özkurt'un iletişim bilgileri olarak sadece e-mail ve cep telefonu bilgileri olması da dikkat çekti.

UEFA'NIN 12 OCAK GÜNÜ CAS'TAN NE İSTEDİ ?

CAS süreciyle ilgili son dönemde yaşanan en sürpriz gelişme, UEFA'nın kendi avukatı olan Pirre Cornu'un mektubunu geri çekmesi oldu. UEFA, Cornu'nun yerine Hukuk İşleri Departmanı Başkanı Alasdair Bell'i bu dosyaya atarken; konuyla ilgili hem CAS'a, hem de TFF'ya yazdığı yazıda ilginç bir ifadeye yer verdi.

UEFA, 12 Ocak 2012 günü CAS'a gönderdiği yazıda, "Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri, avukatımız ve müfettişimiz Pierre Cornu'nun İstanbul ziyaretinde kendisiyle şike süreciyle ilgili hiçbir şekilde kişisel yorumlarını ve düşüncelerini paylaşmamıştır. Ayrıca TFF yetkilileri bu görüşmede Cornu'ya konuyla ilgili Etik Kurulu raporundan da hiç bahsetmemişlerdir. Bu nedenle Cornu'nun raporunun dosyadan çıkartılmasını talep ediyoruz" sözlerine yer verdiği ortaya çıktı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com