Castrol Ersfilters'ı tercih etti

Castrol Ersfilters'ı tercih etti
Dünyaca ünlü madeni yağ firması Castrol, Ford marka araçlar için ürettirdiği hava filtresi için Kütahya'da üretim yapan Ersfilters ile anlaştı.

Türkiye genelinde tüm Bp distribütörlerinde dağıtılmak üzere, Castrol firmasının ürettirmiş olduğu Ford – Transit hava filtreleri, Kütahya'da Sunar Madeni Yağlar (Ersfilters) tesislerinde üretildi.
Sunar Madeni Yağlar Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersunar, projeyle ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “BP-Castrol markasıyla bu proje kapsamında ürettiğimiz hava filtrelerinin aynı zamanda Türkiye'nin dört bir yanında Kütahyamız'ın tanıtımına da katkı sağladığını düşünüyorum. Artık ilk üretime başladığımız 1996 yılından ve daha sonraki sancılı dönemlerden bugüne, Ersfilters hava filtrelerinin, sektöründe öncü firmalar arasında yer alabilmesi, hem firmamız açısından hem de ilimiz ekonomisi ve tanıtımı açısından sevindirici bir gelişmedir”şeklinde konuştu.
KÜTAHYA'DAN İSRAİL'E HAVA FİLTRESİ
Önümüzdeki günlerde İsrail başta olamak üzere bazı ülkelere ihracat yapacaklarını da kaydeden Ersunar, yurtiçinde de büyük otomotiv firmalarına hava filtresi üretme konusunda çalışmarının devam ettiğini ifade ediyor.

YENİ TEŞVİK PAKETİ
Hükümetin teşvik paketlerini de değerlendiren Ersunar, “Yeni yatırımların teşvik edildiği kadar, tam kapasite çalışamayan veya şarterleri indirilmiş pek çok mevcut firmaların da desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Sadece Kütahya'da değil, bürokratik engeller ve siyasi desteği arkasına alamadığı için işletmesini tam kapasite çalıştıramayan veya kapısına kilit vurmuş pek çok işletme var. Çıkartılan teşvik paketleri, yeni yatırımların desteklendiği kadar, mevcut yatırımların kapasitesini artıracak ve ihracatı temin edecek şekilde olmalı”dedi.
Çıkan teşvik paketlerinden birçok firmanın yararlanamadığını vurgulayan Ersunar açıklamarının devamında şunları söyledi: “Üretim kalitesi yüksek ve pazar sorunu yaşamayan pek çok firma bugün, hükümetin banka güdümlü çözümler üretmesi sebebiyle belini doğrultamamaktadır. Hükümet çıkarttığı teşvik paketlerinin “almayarak” değil, “vererek” olması gerekmektedir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com